Predsezónne testy zostanú napriek snahám nezmenené

Alexander Sims
foto: Formula E

Predsezónne kolektívne testy Formuly E budú v porovnaní s minulým rokom bez zmien. Podľa The Race tímy úspešne zabojovali proti skráteniu platného formátu testov. Tie by mali prebehnúť v rovnaký týždeň ako vlani, teda na prelome novembra a decembra.

Promotér a organizátor majstrovstiev sveta chcel na Okruhu Ricarda Torma vo Valencii len dvojdňové testy. Napokon však budeme opäť sledovať tri dni testov, plus jeden mediálny deň. K redukcii počtu dní malo z hľadiska organizátorov dôjsť preto, lebo ďalšou sezónou sa končí cyklus vozidiel druhej generácie a technológia je pre všetkých účastníkov zrejmá.

Testovať sa bude v pondelok 29. novembra a potom v stredu a vo štvrtok, 1. a 2. decembra. Počas každej sezóny majú tímy k dispozícii trinásť testovacích dní. Každý konštruktér, ktorý dodáva svoju pohonnú jednotku zákazníckemu tímu, má šesť dní navyše.

Podľa uvedeného zdroja by sme sa na druhý rok mali dočkať opäť aj nováčikovských testov. Tie mali byť aj súčasťou nedávno skončeného ročníka, ale kvôli faktu, že Valencia hostila hneď dvojitú E-Prix na testy nebol priestor.

Po novom sa na testoch môžu zúčastniť len tí jazdci, ktorí nikdy predtým nejazdili s Formulou E súťažne, alebo ktorí neabsolvovali viac ako dva dni oficiálnych kolektívnych testov. Vlastníctvo takzvanej e-licencie je nutnosťou. V súvislosti s nováčikovskými testami majú najväčšiu šancu Rijád a Berlín.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *