Predstavujeme: China Racing

China Racing Formula E Team

Sídlo: Čína
Vedenie: Steven Lu – generálny riaditeľ
Adrián Campos – manažér tímu
Yu Liu – predseda
Sponzori: TAG Heuer

O stajni

Stajňa odštartovala svoje pôsobenie v roku 2004 ako jedna zo súčastí série A1GP s povolením čínskeho ministerstva športu. Zoskupenie vedené dvojicou Steven Lu a Yu Liu súťažila v niekoľkých rozličných medzinárodných pretekárskych sériách vrátane A1GP, Superleague Formula a FIA GT1. Podporovalo mnoho čínskych pretekárov ako napríklad Ma Čching Čchua, Cong Fu Čeng a Ho-Pin Tung. Tím China Racing má bohaté skúsenosti aj z iných motoršportových a manažérskych operácií, keďže organizoval desať podujatí v Pekingu, Šanghaji, Čengdu, Žuhai a Ordose, vrátane dvoch pretekov v uliciach Pekingu. Campos Racing, ktorý prevádzkuje stajne v sériách GP2, EuroFormula Open, WTCC a ETCC, bude kooperovať aj s tímom China Racing a Adrian Campos zastáva úlohu manažéra stajne, kým Lu vedie stajňu z pozície riaditeľa.

Jazdci

Nelson Piquet Jr.

Dátum narodenia: 25. júl 1985
Miesto narodenia: Heidelberg, Nemecko
Bydlisko: Mooresville, Severná Karolína, USA
Záujmy: hudba, fitnes

piquet-thumbnailNelson Piquet Jr. je synom trojnásobného majstra sveta F1 Nelsona Piqueta so skúsenosťami z rôznych sérií. V mladom veku zdokonaľoval svoje schopnosti v motokárach v Brazílii a vyhral tri národné tituly. Následne sa posadil do jednosedadlových monopostov. V roku 2001 debutoval v juhoamerickej sérii Formula 3 a v nasledujúcom roku celú súťaž vyhral.

Piquet odišiel v roku 2003 do Európy, kde skúšal šťastie v britskej Formule 3. Vo svojej nováčikovskej sezóne skončil v celkovom hodnotení tretí a v roku 2004 sa radoval zo zisku titulu vďaka šiestim víťazstvám. V rovnakej sezóne sa premiérovo zúčastnil testov v stajni Williams. V roku 2005 súťažil v GP a rovnako tak sa zúčastňoval pretekov série A1GP v tíme Brazílie, za ktorý vyhral dve podujatia.

V nasledujúcej sezóne obsadil v GP2 druhé miesto za Lewisom Hamiltonom vďaka štyrom triumfom a debutoval v 24-hodinových pretekoch Le Mans, kde skončil deviaty. Piquet sa stal oficiálnym testovacím jazdcom tímu F1 Renault pre ročník 2007 a absolvoval viac ako 8 000 testovacích kilometrov. Do pretekárskeho sedadla F1 sa prebojoval v roku 2008 a hneď vo svojej premiérovej sezóne sa postavil na pódium vo Veľkej cene Nemecka. V F1 pôsobil aj v roku 2009.

Piquet sa v roku 2010 rozhodol pre odchod do USA, kde absolvoval niekoľko pretekov nižšej úrovne NASCAR. To platilo až do aktuálnej sezóny, v ktorej debutoval v Sprint Cupe a takisto sa zúčastňuje svetového šampionátu v relykrose.

Ho-Pin Tung

Dátum narodenia: 12. apríl 1982
Miesto narodenia: Velp, Holandsko
Záujmy: hudba, motokáry, fitnes

tung-passportHo-Pin Tung je čínsky pretekár, ktorý súťažil v mnohých motoršportových sériách po celom svete. Tung strávil svoje detstvo v Holandsku a od roku 1997 sa predstavoval v motokárach. O dva roky neskôr vyhral Holandský pohár. Po niekoľkých strávených rokoch v Európe, kde jazdil v sérii Formula Ford, sa Tung rozhodol pre zmenu a okúsil ázijskú sériu Formula BMW. Spomínanú súťaž vyhral hneď na prvý pokus. Vďaka tomuto výsledku testoval čínsky pilot monopost F1 Williams v decembri 2003.

V nasledujúcom ročníku Tung nastupoval v nemeckej sérii Formula 3 a v roku 2006 tento šampionát vyhral. V rovnakom čase hájil farby čínskeho tímu v sérii A1GP a na pódiu sa objavil v druhých austrálskych pretekoch.

Od roku 2007 do roku 2010 absolvoval Tung množstvo podujatí v sérii GP2. V Monaku 2008 obsadil druhé miesto a šampionát uzavrel na osemnástej pozícii. V roku 2009 jeho kroky smerovali do súťaže Superleague Formula. V prvej polovici sezóny jazdil za Atlético Madrid, v druhej časti hájil farby Galatasarayu. Radoval sa z jedného víťazstva.

V roku 2009 testoval Číňan vozidlo tímu Renault F1 a stal sa oficiálnym tretím pilotov pre nasledujúci ročník. V sezóne 2011 Tung debutoval v sérii IndyCar. Angažovala ho stajňa Dragon Racing a v Sonome obsadil 27. miesto. V roku 2012 súťažil v ázijskom pohári Porsche Carrera Cup a tešil sa z jedného víťazstva. O rok neskôr debutoval v 24-hodinových pretekoch Le Mans a v aktuálnom ročníku obsadil dvanáste miesto.

Testovacím pilotom stajne China Racing bude v sezóne 2014/2015 Antonio García.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *