Predstavujeme: Dragon Racing

Dragon Racing

Sídlo: Los Angeles, USA
Vedenie: Jay Penske – majiteľ a prezident
Paul Woolnough – viceprezident
Sponzori: McAfee

O stajni

Tím začal svoje účinkovanie v roku 2006 pod pôvodným názvom Luczo Dragon Racing. Založil ho Jay Penske a Steve Luczo zastával pozície predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Seagate Technologies. V máji 2007 stajňa debutovala v pretekoch Indianapolis 500 a dosiahla pôsobivé piate miesto, o čo sa postaral Ryan Briscoe. O dva roky neskôr už absolvovala úplnú sezónu v súťaži IndyCar a vyslúžila si ocenenie pre Nováčika roka, ktoré si vybojoval Raphael Matos. Súčasný Dragon Racing má v súťaži IndyCar dve vozidlá, ktoré pilotujú Sebastian Saavedra a štvornásobný majster sveta Svetovej série Champ Car Sébastien Bourdais. V roku 2013 získal tím dôležitých strategických partnerov. Boli nimi spoločnosti McAfee, Microsoft, TrueCar a Chevrolet. Stajňa pôsobí v americkom Indianapolise a sídli v kalifornskom Los Angeles.

Jazdci

Oriol Servi?

Dátum narodenia: 13. júl 1974
Miesto narodenia: Pals, Španielsko
Bydlisko: Los Angeles, USA
Záujmy: hudba, fitnes

oriol_servia_thumbnailOriol Servi? je synom španielskeho rely šampióna. Pretekom sa venuje od útleho veku, predstavil sa v rôznych sériách po celom svete. Pred príchodom do svetovej série Champ Car sa stal Servi? v roku 1999 šampiónom v súťaži Dayton Indy Lights. V piatich pretekoch skončil druhý a nazbieral tri pole positions. Španielovi sa darilo aj v Champ Car. V roku 2005 obsadil v celkovom hodnotení druhú pozíciu. Pre tím Dale Coyne Racing dosiahol prvé pódium od roku 1996 vďaka tretiemu miestu v roku 2004 na legendárnom okruhu Laguna Seca.

V roku 2008 sa pripojil k sérii IZOD IndyCar. Servi? vyštudoval katalánsku polytechnickú univerzitu v odbore mechanický inžiniering. Zanietený motokrosový jazdec dostal svoju prvú motorku od svojho otca Salvadora už ako dvojročný.

Jérôme d’Ambrosio

Dátum narodenia: 27. december 1985
Miesto narodenia: Etterbeek, Belgicko
Bydlisko: Belgicko
Záujmy: hudba, fitnes

dambrosio_thumbnailJérôme d’Ambrosio podľahol motokáram v roku 1997. Už o rok neskôr súťažil v belgickej sérii Formula Renault. Vyhral tri belgické motokárové tituly, vrátane Formuly A monackého juniorského motokárového pohára. Belgičan sa počas svojho prvého ročníka vo Formule Renault stretol v tíme s bývalým pretekárom F1 Thierrym  Boutsenom. D’Ambrosio sa pripojil k tímu F1 Renault, kde hájil pozíciu vývojového pretekára v roku 2004. Okrem toho súťažil vo francúzskom šampionáte Formula Renault.

V nasledujúcich rokoch sa pohyboval medzi sériami Formula Renault 3.5 a Formula Master Series. Belgický pilot sa následne ocitol v GP2 v stajni DAMS. Pôsobil po boku Kamuia Kobajašiho v ázijskej sérii a v nasledujúcom roku už získal miesto plnohodnotného pretekára.

Po zabezpečení si prvého triumfu v Monaku sa D’Ambrosio pripojil k stajni F1 Renault ako testovací pilot. Krátko na to sa stal súčasťou piatkových tréningov F1 v tíme Virgin Racing.
V roku 2011 absolvoval D’Ambrosio debut v F1 vo farbách Marussie. Belgičan preukázal vo svojej prvej sezóne vyrovnané výkony a jeho najlepším umiestnením bola štrnásta pozícia. Porazil aj svojho tímového kolegu Tima Glocka.

D’Ambrosio pôsobil v roku 2012 ako rezervný jazdec Lotusu F1. Vo Veľkej cene Talianska 2012 nahradil v pretekoch Romaina Grosjeana , ktorý bol dištancovaný za nebezpečné manévrovanie počas belgických pretekov.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *