Predviedol som najlepšie manévre môjho života, myslí si da Costa (Video)

António Félix da Costa
foto: Formula E

Obhajca titulu António Félix da Costa po pretekoch v Ríme povedal, že sa v televíznom prenose neobjavili jeho vydarené manévre.

V sobotu sa da Costa kvalifikoval na osemnáste miesto s úplne novým monopostom, ktorý v Ríme zažíval premiéru. Preteky nedokončil kvôli defektu. Na druhý deň štartoval pätnásty, ale vďaka skvelej jazde obsadil siedmu pozíciu.

V krátkom slede sa vďaka Fanboostu dostal cez dvojicu Nissanu. Najprv si to „odniesol“ Sébastien Buemi a následne aj jeho kolega Oliver Rowland.

Úradujúci šampión to označil za najlepšie predbiehacie manévre v živote. Pre Motorsport.com povedal: „Mám onboard kameru, takže niekto by to mal vyhrabať. V sobotu a nedeľu som urobil tie najlepšie manévre v mojom živote, niektoré boli ľahko za hranou. Bavil som sa. V oboch pretekoch som sa prebíjal zozadu. Škoda defektu, ale podarilo sa nám to zúročiť a domov sa vraciame s bodmi.“

Stajňa stále dolaďuje detaily týkajúce sa nového auta. Času nie je nazvyš, pretože už na budúci víkend tu máme dvojité preteky vo Valencii. „Stále je zopár vecí, ktoré sme mohli v zákulisí urobiť lepšie, aby som mal v aute o čosi ľahší život. Ale toto je tá dobrá vec v tomto tíme. Každý má otvorenú myseľ a je uvoľnený, pokiaľ ide o zlepšovanie.

„Už teraz vieme o štyroch, piatich, šiestich oblastiach, v ktorých si nabudúce musíme počínať lepšie. Bol to jeden z tých víkendov, keď nič nejde podľa môjho plánu. Naozaj som sa musel tvrdo predierať, aby som z neho niečo dostal,“ pokračuje da Costa.

Nové auto sa od svojho predchodcu v niektorých aspektoch líši. „Pohonná jednotka je o čosi tichšia. Z hľadiska jazdných vlastností a nástrojov jestvujú takisto vylepšenia, ktoré musíme nastaviť aj z pohľadu pohonnej jednotky. Očakávam, že nám niektoré trate pomôžu viac ako iné. Od vlaňajška je to určite krok vpred. Viem, že máme konkurencieschopné auto, je to víťaz. Je len otázka času, kým sa tam opäť vrátime,“ doplnil šampión.

PODCAST: Toto sú majstrovstvá sveta, nemalo by sa to stávať, tvrdí komentátor Zdeněk Míka

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *