Premiérová Zürich E-Prix priniesla body aj stajni NIO

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Preteky v Zürichu priniesli pilotom aj tímom veľmi náročný deň, po ktorom sme videli mnoho spokojných, ale aj sklamaných tvárí. Niekde uprostred tohto rozpoloženia sa ocitla stajňa NIO.

Po zbabranej kvalifikácii to vyzeralo na minimálnu bodovú nádej, keďže Oliver Turvey štartoval posledný. Lenže dramatické preteky plné zvratov priviedli Brita do cieľa na deviatom mieste. „Bol to deň plný zvratov. V tréningu sme mali dobrú rýchlosť. V kvalifikácii som prešiel prvou zákrutou naozaj výborne, najlepšie počas víkendu, ale v druhej zákrute mi ušla zadná časť, čo ma prekvapilo. Preteky sú po štarte zozadu vždy náročné, ale skvele som sa vrátil.“

„Mali sme dobrú stratégiu a na štarte sme ušetrili veľa energie, vďaka čomu som v prvom úseku predbehol niekoľko áut. Žiaľ, fáza pod žltými vlajkami prišla v zlom čase a ušetrenú energiu som už nemohol využiť. Zastávka v boxoch bola veľmi dobrá a energiu som si strážil. Dokázali sme získať zopár ďalších pozícií a skončiť deviati. Po štarte zo zadných priečok je to potešujúce,“ dodal Turvey, ktorý je priebežne na deviatom stupienku.

foto: © FIA Formula E

Nováčik Luca Filippi má za sebou ďalší mizerný deň. Po štarte z devätnástej priečky mal Talian problémy s brzdami, kvôli ktorým odstúpil z pretekov v dvadsiatom kole. „Dnes sme sa rozhodli pre odlišnú stratégiu. Štartoval som zozadu, takže som na začiatku ušetril veľa energie. Žiaľ, s fázou žltých vlajok som musel zájsť do boxov a tak naša stratégia nefungovala. Chcel som zostať na trati o kolo dlhšie. Všetci by boli v boxoch a mohol by som to využiť, ale to sa nestalo.“

„V druhom aute som mal problém s brzdami. Skúšal som to vydržať jedno alebo dve kolá. Nanešťastie som však musel z pretekov odstúpiť. Mohli to byť dobré preteky. Opäť som nezískal body, ale v New Yorku budeme mať hneď dve šance na opravu,“ dodal taliansky pretekár, ktorý je na dvadsiatom mieste priebežného poradia.

Stajni NIO patrí po desiatych pretekoch sezóny ôsma pozícia. „Po kvalifikácii, ktorá nás extrémne sklamala, odchádzame z Zürichu so zaslúženým bodom, o ktorý sa ohromnou jazdou postaral Oliver. Ako tím potrebujeme pochopiť, čo ovplyvnilo Oliverovo kvalifikačné kolo. Luca mal ďalšiu slabú kvalifikáciu a štartoval z posledného radu. Po zastávke v boxoch nám hlásil problémy s brzdovým predálom. Kvôli bezpečnosti sme sa ho rozhodli stiahnuť. Aj keď prvé preteky v Zürichu nepriniesli úlovok, aký sme si želali, odchádzame s optimizmom, že náš monopost je rýchly. Budeme bojovať až do newyorského záveru sezóny,“ dodal šéf tímu Gérry Hughes.