Premiérový šampión Piquet bojuje za preteky v Brazílii v roku 2021

foto: Formula E

Premiérový šampión Formuly E Nelson Piquet mladší sa pridal k iniciatíve, ktorá sa snaží o preteky v brazílskom Riu de Janeiro v roku 2021. Informuje o tom e-racing365.

O Brazílii sa spoločne s Japonskom hovorí už dlhší čas, zatiaľ ale na prvé preteky v týchto krajinách čakáme. Sao Paulo bolo v itinerári sezóny 2017/2018, lenže na poslednú chvíľu ho nahradilo uruguajské Punta del Este. Teraz sa hovorí o záujme druhého najväčšieho brazílskeho mesta. Rio podporujú okrem bývalého jazdca FE aj jeho otec Nelson Piquet a tamojší prezident Jair Bolsonaro.

Piquet ml. sa podľa vyššie uvedeného zdroja stretol v Londýne so zástupcami šampionátu, aby rokovali o možných pretekoch v Riu. Toto brazílske veľkomesto malo hostiť preteky už v roku 2014. Vzhľadom na to, že šlo o premiérovú sezónu Formuly E, sa kompetentní napokon rozhodli pre ústup zo svojich ambícií.

Japonsko by mohlo privítať prvé preteky Formuly E v roku 2021

„Pracujem na tom, aby sme vykonali všetky potrebné kroky. Je potrebné, aby sme ich vykonali správne. Dôležité je pomalé plánovanie. Už máme štúdiu uskutočniteľnosti a prezident potvrdil zámer napísať oficiálny list. Začalo sa to tak, že skupina obchodníkov, ktorá toho o motoršporte veľa nevie, nás oslovila s tým, že by potrebovala pomoc. Tak sme sa začali posúvať vpred a veci sa vyvíjajú veľmi dobre,“ povedal Piquet, ktorý sa v roku 2015 stal prvým šampiónom Formuly E.

Brazílčan potvrdil, že cieľovým dátumom jeho snaženia je január 2021. „Máme za sebou cestu do Londýna a takisto sme formálne zašli za brazílskym prezidentom. Stále máme na čom pracovať, ale najdôležitejšou vecou nie sú ani tak peniaze. V skutočnosti je to hasičský zbor, polícia, bezpečnostné zložky. Je to omnoho viac vecí, ako si myslíte, keď prídete na okruh. Zatiaľ máme splnenú polovicu požiadaviek, ale zvládneme to. Teším sa, pretože ide o dočasný okruh. Bude to niečo ako Valencia v F1, bude to skvelé.“

Piquet ml. nie je jediný, kto sa snaží o preteky FE vo svojej domovine. Veľmi výrazne sa do týchto snáh zapája šampión tretej sezóny Lucas di Grassi a po novom aj najnovší brazílsky prírastok do rodiny elektrického šampionátu – Felipe Massa.