Premiérový šampión Piquet potvrdil záujem o pôsobenie v Extreme E

Nelson Piquet ml.
foto: Formula E

Premiérový šampión Formuly E Nelson Piquet mladší prejavil záujem o pôsobenie v pripravovanom šampionáte Extreme E. Brazílčan, ktorý má skúsenosti s F1, NASCAR, WEC a odjazdil takmer päť sezón v elektrickom kolotoči, sa stal členom jazdeckého programu.

„Extreme E bude ďalšou výzvou. Pre jazdca, ktorý pôsobil na celom svete a rád by strávil každý deň v aute, nie je nič atraktívnejšie, než preteky, alebo šampionát, ktorý posúva a testuje hranice. Keď som jazdil vo Formule E, získal som obrovské množstvo informácií o potrebe udržateľnosti a elektrifikácie automobilového priemyslu. Nečakal som, že sa toho naučím až tak veľa o klimatických zmenách. Zrazu je to pre mňa veľmi dôležité a túto správu chcem šíriť do sveta,“ povedal Piquet.

Jazdecký program má za úlohu pomôcť tímom, ktoré sú už súčasťou šampionátu. Zatiaľ poznáme štyri mená – Venturi, ABT, HWA a Veloce Racing. Pre 34-ročného Brazílčana bolo pri rozhodovaní dôležité, že za Extreme E stojí Alejandro Agag, ktorý založil Formulu E. „Ako poznám Alejandra, očakávam, že Extreme E prinesie niečo svieže do aktuálneho sveta motoršportu. Videli sme to aj pri Formule E, že Alejandro má vášeň a schopnosti pre vytváranie nových, súčasných konceptov. Som presvedčený, že Extreme E naplní predstavy rovnako, ako to dokázala Formula E.“

Adrian Newey a Jean-Éric Vergne spoja sily v Extreme E (Video)

Piquet ešte v júni absolvoval simulátorový test s nováčikovským tímom Formuly E Porsche. Stalo sa tak tesne pred podpisom zmluvy s Andrém Lottererom. Podľa zákulisných informácií je niekdajší šampión elektrického kolotoča v kontakte s viacerými tímami a snaží sa o návrat do šampionátu. Teraz sa pripojí k ďalším svetoznámym menám, ktoré prejavili záujem pôsobiť v Extreme E. Sú to napríklad Sébastien Ogier, Andreas Bakkerud, Kevin a Timmy Hansenovci, Tom Scheider, Lucas di Grassi, André Lotterer či Bruno Senna.

Zatiaľ poznáme tri lokality, v ktorých budeme sledovať preteky elektrických terénnych SUV vozidiel. Po Grónsku a Brazílii bola len nedávno potvrdená Saudská Arábia.

Tretie preteky série Extreme E privíta Saudská Arábia