Prerušenie sezóny môže pomôcť Mercedesu, tvrdí Edoardo Mortara z Venturi

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Mercedesu môže prerušenie aktuálnej sezóny pomôcť. Myslí si to jazdec zákazníckeho tímu Venturi Edoardo Mortara, ktorý sa takto vyjadril pre The-Race.com.

Formula E, rovnako ako väčšina iných šampionátov, prerušila aktuálny ročník. Predstavitelia elektrického šampionátu sa predbežne rozhodli pre nútenú dvojmesačnú prestávku súvisiacu s hrozbou koronavírusu. Venturi je od tejto sezóny zákazníckym tímom nováčikovského Mercedesu, ktorý mu dodáva pohonné jednotky.

Mortara je jediným jazdcom s motorom Mercedes, ktorý v prvých piatich pretekoch až štyrikrát skončil v prvej desiatke. Zatiaľ výrazne prevyšuje svojho kolegu Felipeho Massu, ten zatiaľ nazbieral len chudobné dva body. „Potrebujeme zlepšiť niektoré oblasti a myslím si, že Mercedesu padne malá prestávka vhod. Čím viac času budú mať, tím viac šikovných vylepšení prinesú. To je veľmi dôležité. Vo Formule E súvisí všetko so softvérom. Dúfam, že pred ďalším podujatím budeme mať k dispozícii niekoľko pekných aktualizácií.“

„Aj my vo Venturi máme množstvo práce. Zatiaľ sa nám nedarí zaznamenať dokonalý víkend, takže sa na to musíme viac sústrediť. Vždy začíname s nejakou stratou. Bol to prípad posledných dvoch alebo troch víkendov. Stále to doháňame, dolaďujeme auto, softvér, energetický manažment, takže to nie je dokonalé,“ dodal švajčiarsky pilot, ktorý je v priebežnom poradí na siedmej pozícii.

Piloti a tímy plne podporujú rozhodnutie prerušiť sezónu Formuly E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *