Prešiel som si poriadnou dávkou hnevu, priznáva da Costa

António Félix da Costa

António Félix da Costa priznal, že po odobratí prvého miesta na štarte v Long Beach bol poriadne nahnevaný. Portugalčan sa v slnečnej Kalifornii pôvodne kvalifikoval na prvé miesto, ale pre príliš nízky tlak v zadných pneumatikách bol vylúčený a do pretekov odštartoval z posledného miesta.

Aj napriek náročnej úlohe sa da Costa dokázal predrať do stredu poľa, postúpil až na bodované miesta, avšak po poruche musel odstúpiť. Team Aguri prešiel počas leta niekoľkými štrukturálnymi zmenami. Japonský tím však súťaží s minuloročnou pohonnou jednotkou a tak sú jeho snahy často neefektívne.

Talentovaný da Costa prišiel pre technické problémy o potenciálne víťazstvá v Putrajayi a Buenos Aires. V Mexiko City prišli problémy so spoľahlivosťou a následný desaťsekundový trest za nepovolené úpravy na monoposte tesne pred štartom.  „Prešiel som si veľkou dávkou hnevu,“ priznáva po pretekoch v Long Beach. „Konečne som mal šancu bojovať v čistých pretekoch a prišiel som o ňu. Tím prechádza veľkým prechodom. Sme naozaj novou stajňou a myslím si, že len tento týždeň sme sa dostali k ľuďom, s ktorými budeme počas budúcej sezóny.“

Team Aguri

„V tejto chvíli prichádzajú a odchádzajú, chyby sa stávajú. Neverím v smolu. Tlak v pneumatikách bol nízky, pretože sme išli na doraz. Cením si všetku tú tvrdú prácu, vyhrávame i prehrávame spoločne, ale toto je veľmi bolestivé. Svojím spôsobom sme dosiahli to, čo sme chceli. Sme konkurencieschopní a veľkým tímom znepríjemňujeme život. Ale nenaučili sme sa predchádzať chybám,“ pokračuje da Costa.

Pilot Teamu Aguri bude jedným z najžiadanejších pilotov pre sezónu 2016/17, ale jeho povinnosti voči továrenskému tímu BMW, ktorého farby háji v DTM, mu znemožňujú jazdiť za iného výrobcu. Japonská stajňa vraj plánuje oznámiť pre tretiu sezónu spoluprácu s Renaultom, ktorý by mal dodávať pohonné jednotky. Aj to môže byť pre da Costu dôležité z hľadiska jeho budúcnosti v šampionáte.

„Ak budeme mať rovnaký balíček ako tímy vpredu, tak ich môžeme ponaháňať. Všetko, čo chcem v tejto fáze mojej kariéry dosiahnuť, je vyhrávať preteky. Viem, že s chlapcami môžem súperiť, ale v tejto chvíli ich len doháňame a to sa mi nepáči. Do víkendu chcem vstupovať s tým, že môžem zvíťaziť v pretekoch a možno aj v šampionáte,“ dodal da Costa.

Zdroj: Autosport, foto: Shivraj Gogil (Current E), Andrew Ferraro (LAT)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *