Preteky Formuly E v Saudskej Arábii by sa mohli v budúcnosti presunúť inam

foto: Formula E

Preteky Formuly E v Saudskej Arábii by sa v budúcnosti mohli presunúť do iného dejiska v snahe zvýšiť domáci turizmus. Informuje o tom Motorsport.com.

Šampionát má so spomínanou krajinou ešte osem rokov platnú zmluvu, ktorá ale nehovorí o exkluzivite týkajúcej sa konkrétneho dejiska. Budúcotýždňové nočné preteky v Rijáde, ktoré otvoria siedmu sezónu, budú v poradí treťou návštevou mestského okruhu na periférii mesta v Diriyah.

Nové dejisko by malo byť výsledkom snahy tamojšej vlády a vedúcich osobností zmeniť vnímanie domácich obyvateľov na závislosť od ropy. Tento krok by bol súčasťou iniciatívy Vision 2030.

Rijád prinesie nočné preteky, ale aj nečakané zmeny na trati

Zakladateľ rijádskych pretekov a hlavný promotér Carlo Boutagy pre vyššie uvedený zdroj prezradil viac. „Myšlienka spočíva v tom, aby sa prostredníctvom Formuly E ukázalo celé kráľovstvo. Náklady na vytvorenie mestského pretekárskeho okruhu sa zďaleka neblíži nákladom na výstavbu permanentného okruhu. Je skutočne možné pohybovať sa medzi viacerými lokalitami.“

Jedným z pravdepodobných kandidátov na hostenie E-Prix by mohlo byť mesto Qiddiya, ktoré je vzdialené necelých 50 kilometrov od Rijádu a je súčasťou budovaného komerčného a zábavného komplexu.

Spoluzakladateľ a jeden z lídrov Formuly E Alberto Longo rovnako pre Motorsport.com prezradil, ako vníma budúcu spoluprácu so Saudskou Arábiou. „Boli by sme otvorení spoznávaniu ďalších lokalít. Oblasť v Diriyah bola pre Formulu E ako stvorená. Pre tímy a jazdcov je to bezpochyby jedna z najnáročnejších a najvzrušujúcejších tratí v kalendári. Je pre nás dôležité, aby sme tento element udržali.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *