Preteky v Londýne by sa napriek opatreniam mali jazdiť viac-menej naplno

foto: Simon Galloway/ROKiT Venturi Racing

Víkendové dvojité preteky v Londýne by sa napriek prijatým opatreniam mali viac-menej jazdiť naplno. Informuje o tom The Race.

Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že vedenie šampionátu sa rozhodlo pre zníženie objemu dostupnej energie z 52 na 48 kWh. Takto chcelo zabrániť pretekom, v ktorých by chýbal faktor šetrenia energie, čo je jedným z pilierov šampionátu. Za týmito obavami sa skrýva podoba londýnskej trate v a okolí haly ExCeL London.

Môžeme očakávať jazdu na štýl vláčika a dochádzať môže aj ku kontaktom či červeným vlajkám. Je možné, že v Londýne uvidíme viac ako len dve aktivácie útočného režimu. Presný počet sa dozvieme len hodinu pred pretekmi, ale podľa uvedeného zdroja by mali byť minimálne tri.

Formula E sa po piatich rokoch vracia do Londýna, čaká nás jedinečná trať! (Harmonogram)

Podľa Alexandra Simsa z Mahindry sa musíme pripraviť na preteky bez výraznejšieho šetrenia energie. „Pravdepodobne budeme jazdiť naplno. S takýmito pomalými zákrutami a harmonikovým efektom si myslím, že medzi jazdcami budú isté odstupy, všetci sa budeme nasledovať a akcelerovať z pomalých zákrut, takže predbiehanie bude náročné.“

„Okruh je celkovo veľmi pomalý s relatívne krátkymi rovinkami. Myslím si, že kvalifikačné kolo bude poriadnou výzvou, pretože je tu množstvo častí, kde jedna zákruta prechádza do ďalšej a ďalšej. Ak pokazíte prvú, nebudete zosynchronizovaní, takže mi to trochu pripomína novú sekciu v Berlíne z vlaňajšieho augusta. Podľa mňa to bude zábava a bude tam veľa ľudí. Ako vždy, rozhodujúca bude kvalifikácia,“ doplnil pilot Mahindry.

Alexander Sims
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *