Preteky vo Valencii vzbudzujú obavy, problémom je dodržiavanie traťových limitov

foto: BMW AG

Formula E by sa v nadchádzajúcej sezóne mala prvýkrát predstaviť na permanentnom Okruhu Ricarda Torma vo Valencii. Španielske dejisko poznáme z predsezónnych testov, ale teraz sa tam dočkáme prvých pretekov.

Sam Bird z Jaguaru pre Motorsport povedal, že na trať by mali byť nainštalované bariéry, ktoré by pilotom znemožňovali porušovať traťové limity. Okruh vo Valencii nie je pre Formulu E reprezentatívny, pretože ako permanentný okruh má úplne iné charakteristiky ako mestské trate. Vedenie série prezradilo, že samotná trať prejde výraznými zmenami, zatiaľ ale nevieme akými.

Jednou z obáv v súvislosti s traťou je porušovanie jej limitov, ktorých svedkom sme boli aj počas testov. „Zaujímalo by ma, či vytvoria niečo ako bariéry. Sú tam sotva nejaké traťové limity. Viem, že sa ich vlani snažili presadiť, ale ľudia ich stále porušovali. Úprimne, rád by som tam videl bariéry. Tak by sme skutočne museli dodržiavať traťové limity. A to by bolo veľmi zaujímavé,“ myslí si Bird.

Tohtoročné nováčikovské testy prebehnú po aprílových pretekoch vo Valencii

Nový zástupca šéfky tímu Venturi, Jérôme d´Ambrosio, ktorý zavesil pretekanie na klinec, by takisto privítal zásahy do podoby trate. „Budú potrebné úpravy, aby to bolo ako Formula E. Pre tieto autá to musí byť vzrušujúcejšie. Valencia nie je jednoduchá. Bude to pravdepodobne najväčšia výzva upraviť ju tak, aby vyhovovala DNA Formuly E.“

„Nie je to ideálne, ale snažíme sa o zostavenie čo najlepšieho kalendára. Vďaka niekoľkým vylepšeniam to môže fungovať. Musíme sa len uistiť, že sa zohľadní niekoľko prvkov. Nebude jednoduché urobiť to tak, aby to vyzeralo ako v Ríme či Mexiku,“ dodal Belgičan.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *