Preteky za zatvorenými dverami by mohol hostiť okruh v portugalskom Portimau

Foto: Twitter/@WorldSBK

Medzinárodný okruh Algarve v Portugalsku by mohol hostiť popredné série, vrátane pretekov Formuly E. Spomenuté podujatia by mali prebehnúť za zatvorenými dverami. Informuje o tom The-Race.com.

Okruh neďaleko mesta Portimao v oblasti Algarve bol postavený pred dvanástimi rokmi a odvtedy hostil viaceré preteky na úrovni GT, preteky motocyklov a cestných vozov. Šéf okruhu Paulo Pinheiro pre vyššie uvedený zdroj uviedol, že okruh sa môže otvoriť v máji a okamžite môže hostiť veľké medzinárodné podujatia. Pravda, bez účasti verejnosti.

Hovorí sa v prvom rade o F1, ale v hre sú aj preteky Formuly E, ktorá potrebuje ukončiť aktuálne prerušený ročník. „Mali sme nejaké rokovania a rád by som tu mal Formulu E, pretože ponúka úplne iné preteky,“ nechal sa počuť šéf portugalskej trate.

Aktuálnym problémom pre vedenie šampionátu je práve podoba zvyšku sezóny. Navyše, do hry vstupuje aj potreba znižovania nákladov, čo sa môže odraziť na lokalitách pretekov. Jednou z možností sú podujatia na tradičných pretekárskych okruhoch namiesto mestských tratí. Do tejto kategórie spadá aj trať v Portimau.

Formula E by sa mohla rozhodnúť pre ďalšie znižovanie nákladov. Uvidíme preteky na tradičných okruhoch?

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *