Sam Bird
foto: Formula E

Počet E-Prix: 4

Prvá E-Prix: 12. november 2016

Posledná E-Prix: 29. február 2020

Okruh: Circuit International Automobile Moulay El Hassan

HISTÓRIA

2016/2017

Marrákeš je trinástym mestom, ktoré hostí preteky Formuly E, vôbec prvé na africkom kontinente. Okruh Moulay El Hassan je s dĺžkou necelých troch kilometrov druhým najdlhším v kalendári. Totožná podoba trate je využívaná v pretekoch WTCC. Príchod elektrickej série je veľkou udalosťou a posúva hranice jej pôsobnosti o ďalší významný míľnik. Marocký Marrákeš je tradičným dejiskom motoršportových podujatí, predovšetkým spomínanej WTCC, s ktorou má bohaté skúsenosti jej trojnásobný šampión José María López.

Pódium: 1. Sébastien Buemi, 2. Sam Bird, 3. Felix Rosenqvist

Pole Position: Felix Rosenqvist

Najrýchlejšie kolo pretekov: Loic Duval

Kompletné výsledky

2017/2018

Marrákeš E-Prix bola druhou zastávkou elektrického kolotoča vo štvrtej sezóne. Opäť nebola núdza o prekvapenia i sklamania.

Pódium: 1. Felix Rosenqvist , 2. Sébastien Buemi, 3. Sam Bird

Pole Position: Sébastien Buemi

Najrýchlejšie kolo pretekov: Nelson Piquet ml.

Kompletné výsledky

2018/2019

Marrákeš hostil druhé preteky prelomovej piatej sezóny, v ktorej sme prvýkrát sledovali súboje vozidiel druhej generácie. Marocké podujatie bolo jedným z najdramatickejších v krátkej histórii Formuly E. Zdalo sa, že o víťazstvo sa pobijú jazdci BMW António Félix da Costa a Alexander Sims. Lenže práve ich vzájomný súboj znamenal koniec nádejí pre bavorský tím. Z víťazstva sa napokon radoval Jerome d´Ambrosio.

Pódium: 1. Jerome d´Ambrosio, 2. Robin Frijns , 3. Sam Bird

Pole Position: Sam Bird

Najrýchlejšie kolo pretekov: Lucas di Grassi

Kompletné výsledky

2019/2020

Africký Marrákeš privítal piate preteky šiestej sezóny a opäť ponúkol dramatické divadlo. Najlepšie sa prezentovala stajňa DS Techeetah, ktorej piloti António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne obsadili prvé a tretie miesto. Medzi túto dvojicu sa vtesnal Maximilian Günther vo farbách BMW. Preteky nedokončil iba jeho kolega Alexander Sims.

Pódium: 1. António Félix da Costa, 2. Maximilian Günther, 3. Jean-Éric Vergne

Pole Position: António Félix da Costa

Najrýchlejšie kolo pretekov: Mitch Evans

Kompletné výsledky