foto: Formula E

Počet E-Prix: 5

Prvá E-Prix: 12. marec 2016

Posledná E-Prix: 15. február 2020

Okruh: Autódromo Hermanos Rodríguez

HISTÓRIA

2015/2016

Formula E zažila v Mexiku veľkolepé preteky, ktoré vyvolali veľkú dávku nadšenia. O atraktivitu pretekov sa postaral aj samotný okruh, kam sa FE vybrala po vzore kráľovskej F1. Autódromo Hermanos Rodríguez ale v prípade elektrickej série prešiel zmenami. Preteky vyhral pôvodne Lucas di Grassi, ale jeho auto bolo pri kontrole príliš ľahké a nasledovala diskvalifikácia. Víťazom sa tak stal Jerome d´Ambrosio, ktorý dosiahol celkové druhé prvenstvo v FE. Predtým triumfoval v Berlíne, paradoxne – opäť po diskvalifikácii di Grassiho.

Pódium: 1. Jerome d´Ambrosio, 2. Sébastien Buemi, 3. Nicolas Prost

Pole Position: Jerome d´Ambrosio

Najrýchlejšie kolo pretekov: Nicolas Prost

Kompletné výsledky


2016/2017

Elektrická séria zavítala po druhý raz na mexickú pôdu a opäť ponúkla vášnivým domácim pretekárom strhujúce divadlo. Okrem množstva súbojov koleso na koleso zaujal skvelý strategický ťah víťaza Lucasa di Grassiho, ktorý vďaka šikovnej zástavke v boxoch dosiahol veľmi dôležitý triumf. Obhajca titulu a líder priebežného poradia Sébastien Buemi získal iba bod za najrýchlejšie kolo pretekov, preto sa jeho náskok na čele znížil len na päť bodov.

Pódium: 1. Lucas di Grassi, 2. Jean-Éric Vergne, 3. Sam Bird

Pole Position: Oliver Turvey

Najrýchlejšie kolo pretekov: Sébastien Buemi

Kompletné výsledky


2017/2018

Tretie mexické preteky v histórii Formuly E priniesli zaujímavé dianie na trati. Prvého víťazstva v sérii sa dočkal pilot Audi Daniel Abt. Išlo o prvé víťazstvo nemeckého pilota v elektrickej sérii. Prvé body v sezóne získal obhajca titulu a Abtov kolega Lucas di Grassi. Premiérové pódium si vybojoval Oliver Turvey zo stajne NIO.

Pódium: 1. Daniel Abt, 2. Oliver Turvey, 3. Sébastien Buemi

Pole Position: Felix Rosenqvist

Najrýchlejšie kolo pretekov: Lucas di Grassi

Kompletné výsledky


2018/2019

Štvrtá Mexiko City E-Prix ponúkla neuveriteľnú drámu v závere pretekov a jeden z najtesnejších finišov v histórii šampionátu. Z víťazstva sa po skvelom manévri pred cieľovou čiarou tešil Lucas di Grassi na Audi. Prvé pódium pre tím Venturi v sezóne získal Edoardo Mortara a prvé body vo Formule E nazbieral jeho kolega Felipe Massa.

Pódium: 1. Lucas di Grassi, 2. António Félix da Costa, 3. Edoardo Mortara

Pole Position: Pascal Wehrlein

Najrýchlejšie kolo pretekov: Pascal Wehrlein

Kompletné výsledky


2019/2020

Piate preteky v Mexiku opäť nesklamali a priniesli dramatické momenty plné súbojov o pozície. Z 24 áut skončilo v cieli iba 14. Po dominantnom výkone vyhral Mitch Evans, ktorý sa postaral o druhý triumf Jaguaru vo Formule E. Na druhom mieste skončil António Félix da Costa z DS Techeetah a tretí bol Sébastien Buemi na Nissane.

Pódium: 1. Mitch Evans, 2. António Félix da Costa, 3. Sébastien Buemi

Pole Position: André Lotterer

Najrýchlejšie kolo pretekov: Alexander Sims

Kompletné výsledky