foto: © FIA Formula E

Počet E-Prix: 4

Prvá E-Prix: 23. apríl 2016

Posledná E-Prix: 27. apríl 2017

Okruh: Paris Street Circuit

HISTÓRIA

2015/2016

Preteky v Paríži patrili k vrcholom druhej sezóny a trať v okolí architektonického komplexu Les Invalides ponúkol divákom a fanúšikom fantastickú scenériu. V jazdeckom poli sa pred francúzskym podujatím udiala jedna zmena. Salvador Durán skončil svoje pôsobenie v Teame Aguri a jeho miesto zaujal čínsky pilot Ma Čching-Chua. Preteky boli ukončené v 42. kole za bezpečnostným vozidlom.

Pódium: 1. Lucas di Grassi, 2. Jean-Éric Vergne, 3. Sébastien Buemi

Pole Position: Sam Bird

Najrýchlejšie kolo pretekov: Nick Heidfeld

Kompletné výsledky

2016/2017

Aj druhá Paríž ePrix patrila k vrcholom tretej sezóny. Pred pretekmi došlo k dvom výmenám jazdcov. Mara Engela z tímu Venturi nahradil nováčik Tom Dillmann, ktorý hneď pri svojej premiére v elektrickej sérii dokázal bodovať. O druhú rošádu sa postaral Mike Conway. Bývalý jazdec Venturi nahradil v tíme Faraday Future Dragon Racing Loica Duvala. Zaujímavosťou pretekov bolo to, že už druhýkrát sa v Paríži prišlo do cieľa za bezpečnostným vozidlom.

Pódium: 1. Sébastien Buemi, 2. José María López, 3. Nick Heidfeld

Pole Position: Sébastien Buemi

Najrýchlejšie kolo pretekov: Sam Bird

Kompletné výsledky

2017/2018

Tretie parížske preteky priniesli pokojnejšie dianie ako v predchádzajúcich ročníkoch. Návrat do elektrickej kategórie zažil Číňan Ma Čhing-Chua, ktorý si ale vo farbách tímu NIO nevybojoval premiérový bod vo Formule E. Francúzske preteky patrili opäť k vrcholom sezóny.

Pódium: 1. Jean-Éric Vergne, 2. Lucas di Grassi, 3. Sam Bird

Pole Position: Jean-Éric Vergne

Najrýchlejšie kolo pretekov: Lucas di Grassi

Kompletné výsledky

2018/2019

Preteky v Paríži boli druhým európskym podujatím piatej sezóny a boli to vôbec prvé preteky v krátkej histórii šampionátu označené ako mokré. Nesmierne množstvo kolízií a dramatických situácií. Najlepšie to zvládol Robin Frijns, ktorý sa dočkal svojho prvého víťazstva vo Formule E.

Pódium: 1. Robin Frijns , 2. André Lotterer, 3. Daniel Abt

Pole Position: Oliver Rowland

Najrýchlejšie kolo pretekov: Robin Frijns

Kompletné výsledky