foto: Formula E

Počet E-Prix: 3

Prvá E-Prix: 3. február 2018

Posledná E-Prix: 18. január 2020

Okruh: Parque Forestal Ciudad de Santiago (2018)Parque O´Higgins (2019 a 2020)

HISTÓRIA

2017/2018

Prvé preteky v juhoamerickom Čile sa konali 3. februára 2018. Podujatie v Santiagu patrilo k vrcholom štvrtej sezóny Formuly E a bolo v poradí štvrtou zastávkou v ročníku. Preteky priniesli veľmi zaujímavý priebeh a vôbec prvé dvojité víťazstvo v tejto kategórii. Postarala sa o ňu dvojica pilotov Jean-Éric Vergne a André Lotterer z tímu TECHEETAH

Pódium: 1. Jean-Éric Vergne, 2. André Lotterer, 3. Sébastien Buemi

Pole Position: Jean-Éric Vergne

Najrýchlejšie kolo pretekov: Sam Bird

Kompletné výsledky

2018/2019

Druhé preteky Formuly E v Čile sa išli na okruhu Parque O´Higgins a ponúkli množstvo vzruchu. Do cieľa prišlo len 14 z 22 pretekárov. Mnohí sa borili s nečistotami na trati a vysokou teplotou. Do tej doby to boli vôbec najhorúcejšie preteky v krátkej histórii šampionátu. Z víťazstva sa napokon tešil Sam Bird na Virgine, ktorý ako prvý pilot tejto série vyhral preteky v každej z piatich sezón.

Pódium: 1. Sam Bird, 2. Pascal Wehrlein, 3. Daniel Abt

Pole Position: Sébastien Buemi

Najrýchlejšie kolo pretekov: Daniel Abt

Kompletné výsledky

2019/2020

Tretie preteky v čilskej metropole priniesli množstvo dramatických momentov aj vďaka úpravám konfigurácie okruhu. Na rozdiel od predošlej Santiago E-Prix tentoraz asfalt odolal náporom elektrických vozidiel a nepremohli ho ani náročné poveternostné podmienky. Z premiérového víťazstva v šampionáte sa vo veku 22 rokov tešil Maximilian Günther, ktorý sa stal najmladším víťazom v krátkej histórii Formuly E.

Pódium: 1. Maximilian Günther, 2. António Félix da Costa , 3. Mitch Evans

Pole Position: Mitch Evans

Najrýchlejšie kolo pretekov:  Sam Bird

Kompletné výsledky