Prevádzka tímu vo Formule E si v porovnaní s F1 vyžaduje „drobné“

foto: Formula E

Tímy Formuly E majú v porovnaní s tímami F1 minimálne náklady. Vyplýva to z porovnania oboch sfér, ktoré priniesol Forbes.

Jaguar zverejnil výšku svojich nákladov za vedenie tímu vo Formule E v roku 2019, ktorá sa pohybovala na úrovni 10,5 milióna eur. Táto suma predstavuje len štyri percentá z nákladov potrebných na udržanie stajne v F1. Zrejme aj preto sa elektrický kolotoč teší obrovskému záujmu konštruktérov, ktorí sa do neho snažia dostať.

Forbes si pre porovnanie vybral tím Toro Rosso, ktorého čísla sa zrejme najviac blížia k Jaguaru v FE. Kým Jaguar minul v FE vlani zhruba 10,5 milióna, tak spomínaná stajňa v F1 utratila v roku 2018 viac ako 163 miliónov eur. Oba tímy vyhrali vo svojich šampionátoch preteky. Celkové náklady Jaguaru predstavujú len 6,4 percenta nákladov Toro Rosso.

Ak vychádzame z toho, že náklady tímov sú limitované, tak je vcelku možné, že z nákladov stajne F1 by boli pokryté prevádzkové náklady všetkých terajších tímov Formuly E. Bolo by zaujímavé porovnať vedúce tímy Formuly E so stajňami Mercedes, Ferrari či Red Bull v F1.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *