Prezident FIA Jean Todt absolvoval dvojdňovú návštevu Slovenska

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie Jean Todt sa počas svojej dvojdňovej návštevy Slovenska rozprával s predstaviteľmi vlády a národnej federácie o rozvoji motošportu v krajine.  Ako informuje agentúra TASR, obsahom stretnutí bola aj bezpečnosť cestnej dopravy, čo je jeden z hlavných bodov jeho agendy, programy a projekty dopravného vzdelávania mládeže a práca s talentami motoristického športu.

Todt: Slovensko je atraktívnou krajinou

Prvý muž motoršportu, Todt, vyzdvihol dôležitosť Slovenska: „Tento kongres je veľmi dôležitý. Rozprávali sme sa o rozvoji motoristického športu, o situácii menších krajín a taktiež o bezpečnosti na cestách, čo je jedna z mojich priorít. Každá jedna krajina je veľmi dôležitá. Je podstatné, aby mala mládež prístup k motoršportu, od motokár, cez Formulu 4, 3 a ďalej. Takto budeme mať mladých jazdcov s možnosťou ísť až k najvyššej kategórii F1 či rely. Máme veľa kategórii motošportu a Slovensko je v rámci FIA veľmi aktívna krajina, čo je veľmi potešujúce,“ nechal sa počuť niekdajší šéf tímu Scuderia Ferrari.

Todt nevylúčil, že na Slovensku by sa v budúcnosti mohli uskutočniť aj preteky F1. „Je to na promotéroch a organizátoroch seriálu. Ak bude silný promotér na Slovensku, potom prídu na rad diskusie s FIA a potom by sa mohli uskutočniť aj preteky, prečo nie?“ povedal.

Francúzsky funkcionár sa vrátil aj k nedávnemu rozhodnutiu čerstvého majstra sveta F1 Nica Rosberga, ktorý krátko po zisku svojho premiérového titulu oznámil koniec kariéry. „Samozrejme, že som bol prekvapený. Myslím si, že ako každý. Ale rešpektujem jeho rozhodnutie. Dosiahol svoj cieľ, ktorý chcel a ako jeho otec sa stal šampiónom,“ uviedol Todt na margo jedného z trojice, ktorá by mohla posilniť Formulu E.

Zdroj: TASR, foto: FIAFormulaE.com