Prezident FIA Jean Todt je spokojný s vývojom Formuly E

Jean Todt

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt je veľkým fanúšikom Formuly E. Francúz, ktorý zažil najkrajšie roky v tíme F1 Scuderia Ferrari, považuje elektrickú sériu za vizionársky šampionát.

„Zatiaľ je to skvelé. Je to nový šampionát, ktorý vstúpil ešte len do svojej tretej sezóny. Už teraz má však množstvo výrobcov a niekoľko veľkých svetových miest v kalendári. Samozrejme, že je stále dostatok priestoru na zlepšenie, ale záujem o Formulu E je veľký. Je veľmi náročné usporiadať preteky v rámci 24 hodín. Je nutné odstaviť mesto a postaviť bezpečnostné bariéry,“ prezradil Todt na európskom kongrese športu SPOBIS v nemeckom Düsseldorfe.

Prvý muž FIA opätovne zdôraznil neopodstatnené porovnávanie elektrickej série s Formulou 1. „Nemalo by to byť porovnávané s F1, pretože je to niečo úplne iné. Tento šampionát totiž začal s desaťkrát menším rozpočtom ako F1. Je to ale veľmi dobrý kolotoč a som šťastný z toho, ako sa vyvíja,“ dodal dlhoročný artikel svetového motoršportu.

Zdroj: Motorsport-Total.com, foto: Zak Mauger (LAT)