Pri FE zostanem tak dlho, ako len budem môcť, tvrdí šéf Teamu Aguri

Mark Preston a Team Aguri

Team Aguri zažíva turbulentnú sezónu. Pred pretekmi v Paríži bol oznámený príchod nového investora. Podľa zákulisných špekulácii má ísť o čínsku spoločnosť významného rozmeru, ktorá mala vydláždiť cestu k angažovaniu Ma Čching-Chuu, ktorý počas francúzskeho víkendu debutoval vo Formule E. Ak sa táto spolupráca ukáže ako úspešná, tak by sme v tretej sezóne mohli vidieť dva tímy patriace čínskym majiteľom.

Zdá sa, že investorov zaujíma predovšetkým marketingová platforma Formuly E. „Aké iné série okrem F1 a WEC sú viditeľné na všetkých kľúčových trhoch? Práve preto Číňanov zaujíma Formula E. Je to lacnejšie, ako kúpiť tím F1,“ povedal nemenovaný zdroj, ktorým je podľa Current E istý vysoko postavený člen jedného z tímov.

„Vždy je dobré mať viac stability,“ prezradil šéf Teamu Aguri Mark Preston. „Ako sme už povedali, diskutujeme o budúcnosti. To je všetko, čo môžeme v tejto chvíli prezradiť, pretože o všetkom sa diskutuje. Samozrejme, stále rokujem aj o pohonnej jednotke pre tretí ročník, všetko je prepojené. Do prvých pretekov v októbri je ešte dosť času.“

Čo prinesie budúcnosť?

V tretej sezóne by mohlo Aguri podľa zákulisných informácii využívať motory Renault, od ktorého by mohlo kupovať pohonné jednotky. Preston to okomentoval nasledovne: „Mohlo by to tak byť. Z môjho pohľadu to s Renaultom vyzerá veľmi pekne. Z toho, čo som videl na fotkách a v časopisoch, to s karbónovým krytom vyzerá naozaj pekne. Som si istý, že DS a ďalší sa budú takisto výrazne snažiť. V tejto chvíli je ťažko povedať, ako to bude.“

Team Aguri sa netají tým, že si chce udržať Antónia Félixa da Costu aj pre tretí ročník. „Som presvedčený, že ho sleduje každý. Odvádza skvelú prácu. V tomto type pretekov vyzerá úplne prirodzene. Boli by sme radi, keby zostal, ale je to konkurenčný trh,“ tvrdí Preston, ktorý sa nechystá odísť ani v prípade zmeny majiteľa.

„Budem pokračovať. Naozaj milujem Formulu E. Je jednoducho skvelá. Je to inovatívna nová séria a každý deň sa učíme niečo nové. Práve to sa mi na tom páči. Stále ma to fascinuje. Rád by som pri tom zostal tak dlho, ako to len bude možné,“ dodal šéf stajne Aguri.

Zdroj: Current E, foto: Shivraj Gohil (Current E)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *