Príchod Alfy Romeo alebo Maserati do Formuly E je čoraz reálnejší

Kimi Räikkönen
foto: Pixabay

Pravdepodobnosť príchodu Alfy Romeo alebo Maserati do Formuly E v blízkej budúcnosti je čoraz vyššia. Informuje o tom The Race.

Obe značky sú momentálne súčasťou nedávno sformovanej skupiny Stellantis, ktorá spája koncerny Fiat Chrysler Automobiles a PSA pod jednu strechu. Jednotlivé značky sa po tejto zmene zameriavajú na svoju budúcnosť v motošporte. Vyššie uvedený zdroj uvádza, že aj keď zatiaľ nebolo o ničom definitívne rozhodnuté, Alfa Romeo a Maserati vraj vážne zvažujú svoj príchod do elektrického šampionátu.

Alfa prehodnocuje svoje partnerstvo s tímom Sauber v F1 a je možné, že po nasledujúcej sezóne šampionát opustí. Táto spolupráca trvá od roku 2019. Aj preto sa čoraz viac hovorí o možnom „prestupe“ do Formuly E. O blízkej budúcnosti sa rozhodne začiatkom budúceho kalendárneho roka.

Formula E a Medzinárodná automobilová federácia momentálne pracujú na nákladovom strope a na novom súbore pravidiel. Oba tieto významné faktory vstúpia do platnosti koncom budúceho roka nástupom vozidiel tretej generácie. Ešte pred jasnou podobou pravidiel a nákladového stropu ohlásili odchod dvaja súčasní konštruktéri – Audi a BMW.

Francúzsky konštruktér DS bude súčasťou Formuly E aj v nasledujúcej ére

Ak bude chcieť byť Alfa súčasťou Formuly E od sezóny 2022/2023, bude sa musieť formálne registrovať do konca marca. Zatiaľ jedinými dvomi potvrdenými konštruktérmi pre novú éru sú Mahindra a DS Automobiles. Podobný krok sa očakáva aj od Nissanu, Mercedesu či Porsche. V prípade ostatných konštruktérov je situácia nejasná.

Marcový termín je vraj pre Alfu veľmi „tesný“ a preto je podľa všetkého jej príchod pravdepodobnejší od sezóny 2023/2024. V takom prípade má taliansky konštruktér čas do konca budúceho januára na to, aby formálne požiadal o vstup do série. Ak by chcel nový konštruktér spojiť sily s už existujúcim tímom, najpriamejšou cestou by bola spolupráca s Virginom, ktorý vraj veľmi horlivo pracuje na spojení s veľkým konštruktérom od začiatku éry Gen3.

Aj keď je príchod Maserati menej pravdepodobný ako v prípade príchodu Alfy, členovia Maserati si v poslednom období vytvorili silnejšie vzťahy s osobnosťami šampionátu.

Konštruktérov, ktorí sa rozhodnú pre odchod počas éry Gen3, čakajú finančné tresty

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *