Príde napokon de Vries o pretekárske miesto v F1, ktoré mal na dosah?

Nyck De Vries
foto: Formula E

Majster sveta Formuly E Nyck de Vries bol ešte pred niekoľkými dňami veľmi blízko k pretekárskemu miestu v F1. Dnes sú jeho šance výrazne nižšie. Mimochodom, aktuálny víkend trávi v Monze ako rezervný jazdec Mercedesu v F1.

Holanďan sa pripojil k Mercedesu pre dvomi rokmi po zisku titulu vo Formule 2. Od začiatku potvrdzoval svoje kvality a jeho snahy vyvrcholili ziskom premiérového titulu v uplynulej sezóne. Ešte pred poslednými prestupmi v F1 sa zdalo, že by mal byť jedným z vážnych kandidátov na uvoľnené posty vo Williamse či Alfe Romeo.

Mercedes sa snažil o podpis de Vriesa v jeho zákazníckom tíme, lenže Williams podpísal k Nicholasovi Latifimu Alexa Albona. Z dvoch šancí pre de Vriesa zostala v hre už len jediná, aj to nepravdepodobná – Alfa Romeo, spojenec Ferrari. Aj keď Ferrari prezradilo, že na výber jazdca by nemali vplývať jeho väzby na iných konštruktérov, je zrejmé, že pravdou bude presný opak.

Odchod de Vriesa do F1 môže prekaziť Albon

Podľa The Race to nepriamo potvrdil aj šéf Alfy Fred Vasseur, ktorý povedal, že „situácia okolo de Vriesa nie je najpohodlnejšia pre tím poháňaný motormi Ferrari. Myslím si, že Nyck odviedol v juniorských sériách dobrú prácu, vyhral F2 s ART, tento rok vyhral Formulu E a keď bol vlani v Abú Zabí v aute F1, jazdil dobre. Poznám ho veľmi dobre, pretože niekoľko rokov jazdil za ART. Ale situácia spojená s Mercedesom nie je jednoduchá.“

De Vries vraj na zozname Alfy klesol na nižšie miesta a hlavným favoritom sa mal stať jeden z lídrov F2 Kuan-jü Čou, ktorý má navyše silné finančné zázemie. Ako dodáva The Race, Alfa vraj hľadá niekoho, s kým podpíše ročnú zmluvu, keďže od roku 2023 chce dať šancu Théovi Pourchaireovi. V hre je stále aj možnosť, že popri novo podpísanom Valtterim Bottasovi zotrvá Antonio Giovinazzi.

The Race dodáva, že de Vries mal byť „polichotený a poctený“, že sa jeho meno spájalo s tímami F1. „Som takisto poctený slovami, ktoré o mne povedal predovšetkým Toto Wolff. Ale nakoniec som si veľmi dobre vedomý, že v tomto svete sa veci menia veľmi rýchlo. Som veľmi realistická osoba a vždy sa sústredím na to, čo je mojou dnešnou povinnosťou. Na to sa v skutočnosti sústreďujem. Takže, čo prinesie budúcnosť, neviem.“

Starosti v DS TECHEETAH: Príchod nového investora skrachoval. Čo bude s tímom?

Viackrát spomenutý zdroj prišiel aj s veľmi zaujímavými zákulisnými informáciami o prípadných náhradníkoch v Mercedese. Ten sa obhliadal po prípadných nasledovníkoch de Vriesa. Aj keď sa zrejme nikdy nedozvieme, kto bol na užšom zozname, jedným z pilotov mal byť René Rast, ktorý po odchode Audi nemá miesto v šampionáte. Avšak, jeho zmluva s Audi by bola veľkou, no možno nie neriešiteľnou prekážkou.

V hre mal byť ešte v piatok (do piatku sa mali tímy prihlásiť do novej sezóny už aj s konkrétnym názvom, s akým budú súťažiť) aj da Costa, ktorého manažér mal komunikovať s Mercedesom. V tomto smere sú však akékoľvek detaily neznáme.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *