Prinesie Hongkong zlepšenie pre nevýraznú stajňu DRAGON?

José María López
foto: © FIA Formula E

Stajňa DRAGON sa v novej sezóne zatiaľ trápi, čoho dôkazom je zisk chudobných dvoch bodov v prvých štyroch pretekoch. Aj preto jej patrí predposledné miesto pred zatiaľ nebodujúcim nováčikovským tímom HWA.

Z hľadiska priebežného poradia je na tom lepšie José María López, ktorý získal doteraz jediné dva body pre tím v čilskom Santiagu. Argentínčan sa v Hongkongu zatiaľ predstavil len raz a to pri premiére podujatia v kalendári. V roku 2016 však preteky nedokončil. Nováčik Felipe Nasr má za sebou jediné preteky, ktoré absolvoval v Mexiku. Brazílčan v nich nebodoval a tak je priebežne na 23. pozícii.

Mohlo by vás zaujímať:

Stajňa GEOX DRAGON v Mexiku bez bodov, López s niekoľkými trestami

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E
Günther je na svoju úlohu pripravený

Na novú úlohu v tíme si zvyká donedávna pretekár stajne Maximilian Günther, ktorého po troch pretekoch nahradil nováčik Nasr. Nemec navštívi Hongkong v pozícii testovacieho a rezervného pilota. „Ako jazdec chcete vždy pretekať, takže mi to v Mexiku chýbalo, ale takto to proste je. Naša dohoda hovorila o zdieľaní auta s iným jazdcom a vedel som, že to príde. Akceptoval som rozhodnutie tímu a teraz robím to, čo sa odo mňa požaduje,“ prezradil pretekár pre e-racing365.

Hovorí sa o jeho možnom návrate do vozidla a to počas aprílových pretekov v Ríme. Tím sa však vraj sústreďuje na Raffaela Marciella, ktorý absolvoval posledné sezónne testy v Mexiku. „Ja sa sústredím len na seba a na to, aby som podával dobré výkony. Tieto veci nepotrebujem komentovať. V tejto chvíli nie je o čom hovoriť. Som testovací a rezervný jazdec tímu a hotovo. Mám zmluvu s tímom Formuly E, ale z hľadiska manažmentu som úplne slobodný. Môj aktuálny stav zahŕňa takisto prácu na vývoji pre šiestu sezónu, takže je to veľmi dôležitá súčasť mojej terajšej práce,“ dodal Günther.