Pripravil som tím o titul, hovorí sklamaný Lotterer

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

André Lotterer si po posledných pretekoch sezóny sype popol na hlavu, pretože po uliatom štarte v nedeľu dostal trest, po ktorom získal len dva body za deviate miesto. Jeho stajňa TECHEETAH prehrala boj o tímový titul len o dva body s Audi.

Nemec obsadil v nedeľnej kvalifikácii druhé miesto a všetko vyzeralo z jeho pohľadu fajn. Lenže pri štarte bol príliš netrpezlivý a očividne sa pohol skôr, ako sa rozsvietili zelené svetlá. Dostal desaťsekundový trest stop and go, čo ho v cieli odsunulo na deviate miesto. Medzi pilotmi obsadil konečnú ôsmu pozíciu.

„Bola to moja chyba. Sme pod neustálym tlakom. Červené svetlá svietili akosi dlhšie, svietili pridlho, a neviem, jednoducho som sa nedokázal udržať a posral som to. Je ťažké akceptovať, že sme šampionát prehrali takto. Viem, že je to výsledok celej sezóny, ale pokazil som to ja,“ povedal Lotterer pre Autosport.

„Hnevá ma to kvôli tímu. Vyhrávame i prehrávame spoločne. Snažili sa ma utešiť. Je to dobrý tím. Som vďačný, že s nimi môžem pretekať. Je to škoda, pretože sme to doho vložili množstvo tvrdej práce. Takto sme však prehrali. Oni silott titul zaslúžili. Mrzí ma to, ale v pretekaní to tak občas chodí. Niekedy, keď príliš chcete, sa dejú aj takéto veci,“ vylial si srdce skúsený pretekár.