Projekt Extreme E bol prezentovaný deviatim konštruktérom, tvrdí Agag

foto: © FIA Formula E

Koncept Extreme E bol vo štvrtok prezentovaný pred verejnosťou, ktorej súčasťou boli zástupcovia deviatich konštruktérov. Pre Autosport to povedal spoluzakladateľ tejto novej série Alejandro Agag.

Ako je známe, za novým projektom stojí celá organizácia Formuly E. Predsedom je športový riaditeľ McLarenu Gil de Ferran. Po spomínanej verejnej prezentácii prebehli rokovania s predstaviteľmi deviatich konštruktérov, mnohí z nich sú súčasťou Formuly E. Španiel prezradil, že zatiaľ nikto nepotvrdil vstup do nového projektu a že Extreme E zatiaľ nemá kontrakt so žiadnym z potenciálnych tímov. Podľa jeho slov je však spomínaná deviatka veľmi „vážna a veľká“.

„Je tu deväť zvyčajných podozrivých, ak ich chcete volať takto. Neviem ale koľkí z nich sú vážni záujemcovia a či do série vstúpia alebo nie. Máme za sebou predbežné rozhovory, z ktorých boli niektoré veľmi zaujímavé. Celý koncept sme len nedávno dolaďovali. Musíme dokončiť športové a technické pravidlá. Keď to budeme mať, tak budú mať konštruktéri o čom premýšľať. Myslím si, že keď to uvidia, tak pôjde o ďalší element, pretože to budete musieť vidieť, aby ste tomu uverili,“ povedal Agag.

V hre je aj scenár, že by sa prvá sezóna, ktorej štart je naplánovaný na január 2021, zaobišla bez akéhokoľvek konštruktéra. „Ak to bude potrebné, tak celý šampionát odštartujem bez konštruktérov s použitím čisto nezávislých tímov. Založenie tohto šampionátu nie je ničím podmienené. Už sa to deje. Ak to bude s konštruktérmi, tak to bude skvelé. Ak nie, tak dúfam, že prídu neskôr,“ dodal aktuálny šéf Formuly E a spoluzakladateľ Extreme E.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Tvorcovia Formuly E predstavili strhujúci projekt Extreme E