Projekt Extreme E posúva hranice, preteky budeme môcť navštíviť prostredníctvom virtuálnej reality

Pripravovaný šampionát Extreme E ohlásil zaujímavú novinku v podobe virtuálnej reality na jednotlivých podujatiach. Takýto prístup by mali mať fanúšikovia počas všetkých pretekov premiérovej sezóny.

Keďže chce nový projekt minimalizovať negatívny dopad na životné prostredie jednotlivých lokalít, všetky podujatia prebehnú bez priamej účasti divákov. To znamená, že ak si budete chcieť pozrieť preteky elektrických SUV v tých najnehostinnejších lokalitách, okrem televízneho priestoru budete môcť využiť takzvanú virtuálnu návštevu jednotlivých dejísk.

K dispozícii budú jednotlivé balíky, ktoré budú zahŕňať jedinečný zážitok prostredníctvom prístupu na VIP portál. Ten ponúkne službu živého vysielania, prehliadku garáží, zábery z prostredia riaditeľa pretekov, chat, prístup k rádiovej komunikácii pilotov a tímov, živý DJ stream a ďalšie iné exkluzívne benefity. Do hry vstúpi aj virtuálna realita, pretože prostredníctvom okuliarov pre virtuálnu realitu, ktoré budú zaslané jednotlivým hosťom, bude možné sledovať zábery natočené 3D kamerami, rozhovory s pilotmi, takzvané track walks, drone laps a hot laps. Okrem toho bude možné položiť otázku jazdcom alebo prítomným celebritám.

Šampionát Extreme E predstavil formát pretekov na štýl Hviezdnych vojen a Rely Dakar (Video)

Extreme E posúva hranice

Na svoje si prídu aj fanúšikovia varenia, pretože okrem vyššie uvedených možností bude k dispozícii aj šéfkuchár, ktorý vám prostredníctvom virtuálnej reality vytvorí menu inšpirované konkrétnymi lokalitami pretekov. Fanúšikovia si budú môcť objednať aj rôzne produkty s logom šampionátu či iné doplnky. „Ako šampionát sa vždy snažíme inovovať a ponúknuť čo najlepší prístup a zážitok pre naše tímy a partnerov. Ak nás COVID-19 niečo naučil, tak je to fakt, že existujú technológie, ktoré nám na diaľku umožňujú robiť takmer čokoľvek,“ nechal sa počuť zakladateľ a šéf Extreme E, Alejandro Agag.

„Virtuálna reality je v spoločnosti čoraz rozšírenejšia a my, v Extreme E, ju berieme veľmi vážne. Cieľom balíkov virtuálnej návštevy bude poskytovať pamätné zážitky pre hostí bez potreby dlhého cestovania. Je to fantastická príležitosť pre našich partnerov, aby svojim zamestnancom ukázali, čo podporujú, a naplno ich začlenili do kultúry šampionátu a jeho odľahlých lokalít, ktoré navštívime,“ dodal Španiel.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *