Prost potrestaný za kolíziu s Heidfeldom

Photo: FIA
Foto: FIA

Nicolas Prost z tímu e.dams-Renault zinkasoval trest v podobe posunu na štarte o desať miest v najbližších pretekoch Formuly E. Francúz bol potrestaný za kolíziu v poslednom kole pekinských pretekov s jazdcom stajne Venturi Nickom Heidfeldom.

Prost, ktorý v priebehu pretekov väčšinou viedol, si v poslednom kole nevšimol svojho nemeckého súpera a pri nájazde do poslednej zákruty do neho narazil. Heidfeldov monopost vyletel do vzduchu a tvrdo narazil do bariér.

Francúz sa ta na štarte v Malajzii posunie o desať miest dozadu. Heidfeld v tejto súvislosti pre Autosport povedal: „Nepomohlo mi to. Bolo by úžasné, keby som prvé preteky Formuly E vyhral, namiesto toho sa okrem rozbitého auta vraciame domov s prázdnymi rukami. Dokázal som ušetriť dostatok energie, preto som mohol prejsť predposlednou zákrutou veľmi dobre.“

„V nájazde do poslednej zákruty som brzdil o čosi lepšie a on (Nicolas; pozn. red.) brzdil takisto skoro. Bol som hneď vedľa neho a on si to nasmeroval priamo na mňa. To je jasné. Je to však môj priateľ, takže viem, že to neurobil schválne,“ dodal Heidfeld.

Zdroj: Autosport

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *