Prvé preteky Extreme E pre Kristofferssona a Taylorovú z tímu Nica Rosberga (Video)

Rosberg X Racing
foto: Extreme E

Víťazmi prvého podujatia Extreme E sa v Saudskej Arábii stali Johan Kristoffersson a Molly Taylorová z tímu Rosberg X Racing.

Dvojica vedená niekdajším majstrom sveta F1 Nicom Rosbergom vo finále nedala šancu svojim konkurentom a vyhrala s jasným náskokom. Na druhom mieste skončili Timmy Hansen a Catie Munningsová z tímu Andretti United. Najväčšie problémy vo finále mala dvojica Sébastien Loeb, Cristina Gutiérrezová z tímu Lewisa Hamiltona X44. Tá sa ale borila s technickými ťažkosťami.

Dnešný deň ponúkol pred finále dve semifinálové jazdy. Do finále sa dostala práve vyššie spomínaná trojica. V semifinálových pretekoch sa darilo tímom Rosberg X Racing, X44 a Andretti United. Tím Nica Rosberga v prvom semifinále zdolal X44 a predstihol aj stajňu Acciona Sainz. V crazy race, druhom semifinále, si miestenku vo finále vybojoval tím Andretti. Stajne Hispano Suiza a JBXE mali väčšie straty. Na konečnom štvrtom, piatom a šiestom mieste skončili stajne Acciona Sainz, Hispano Suiza a JBXE.

V rozstrele, ktorý mal určiť miesta na posledných troch priečkach, sme videli len dva namiesto troch tímov, keďže Veloce po včerajšej nehode z pretekov odstúpilo. Na štarte sme tak videli len vozidlá ABT CUPRA a Chip Ganassi. Claudia Hürtgenová, ktorá jazdí za prvý menovaný tím, v súboji s Kyleom LeDucom kolidovala. Pilot amerického tímu nedokázal pokračovať, skúsená Nemka, ktorá v sobotu nepríjemne havarovala, dokázala dôjsť do cieľa a pre svoj tím získala konečné siedme miesto.

Dnešok priniesol nečakané a výrazné zmeny. Ich jedna časť sa týkala časové harmonogramu, druhá zníženia výkonu zo 400 len na 225 kW. Navyše, kvôli spomínaným zmenám sme v priamom prenose nevideli vyššie spomínaný rozstrel. Video zachytávajúce nehodu (vyššie) bolo zverejnené až krátko popoludní.

V priebežnom poradí je na prvom mieste Rosberg X Racing pred X44 a Andretti United.

 

Výsledky Desert X Prix

#

piloti

tím

1.

Johan Kristoffersson

Molly Taylorová

Rosberg X Racing

2.

Timmy Hansen

Catie Munningsová

Andretti United

3.

Sébastien Loeb

Cristina Gutiérrezová

X44

4.

Carlos Sainz

Laia Sanzová

ACCIONA | Sainz XE Team

5.

Oliver Bennett

Christine Giampaoliová Zoncová

Hispano Suiza XITE Energy Team

6.

Jenson Button

Mikaela Åhlin-Kottulinsky

JBXE

7.

Mattias Ekström
Claudia Hürtgenová

ABT CUPRA XE

8.

Kyle LeDuc
Sara Priceová

Segi TV Chip Ganassi Racing

9.

Stéphane Sarrazin
Jamie Chadwicková

Veloce Racing

 

Ďalšie preteky sú na programe 29. a 30. mája v Senegale.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *