Prvé virtuálne preteky Formuly E priniesli chaos a víťazstvo Günthera (Video)

Maximilian Günther z BMW vyhral prvé, testovacie virtuálne preteky Formuly E, ktoré odštartovali e-športový šampionát Race at Home Challenge. V dnešných pretekoch na monackej trati sa body nerozdávali, tie sa budú udeľovať až od budúceho týždňa.

Na druhom mieste skončil Stoffel Vandoorne z Mercedesu, ktorý sa Günthera držal po celý čas. Mladý Nemec vyhral aj kvalifikáciu, čím položil základ pre svoj dnešný triumf. Tretí skončil André Lotterer v Porsche. Za ním Nick Cassidy vo farbách Virginu.

Prvé preteky priniesli poriadny chaos a množstvo tvrdých, až úsmevných súbojov, ktoré by v reálnom svete dopadli katastrofálne.

 

 

Tento e-športový šampionát prinesie počas ďalších ôsmich sobôt osem pretekov na rôznych tratiach. Jazdci využívajú platformu rFactor2 a výťažok z tohto šampionátu poputuje na konto UNICEFu v boji proti koronavírusu.

Ešte pred súbojom reálnych pilotov sme sledovali preteky simulátorových jazdcov doplnených o známe tváre z motoršportu. Prvé preteky vyhral britský simulátorový pilot Graham Carroll vo farbách Virginu, ktorý dominoval aj v kvalifikácii. Na druhom mieste skončil Kevin Siggy, tretí post si vybojoval Marc Gassner.

Medzi simulátorovými jazdcami sa objavili aj reálni piloti. Dani Juncadella sa dostal na siedme a James Rossiter na deviate miesto.

Formula E uvádza novú e-športovú sériu s atraktívnym formátom virtuálnych pretekov! (Video)

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *