Prvou potvrdenou pretekárkou Extreme E je Američanka Sara Priceová

Sara Priceová
Zdroj: Extreme E

Sara Priceová sa stala vôbec prvou potvrdenou pretekárkou premiérovej sezóny Extreme E. Služby 27-ročnej rodáčky z Kalifornie využije americký tím Chip Ganassi Racing.

Priceová je šampiónka off-roadových pretekov „truckov“ a medailistkou X Games. Okrem toho je v 30-ročnej histórii tímu vôbec prvou ženou s platným kontraktom. Má množstvo skúseností s rôznymi verziami terénnych šampionátov, kde patrí medzi najúspešnejšie ženy. „Je to pre mňa ohromná príležitosť a niečo, kvôli čomu som na sebe pracovala. Keď sa zamyslíte nad menom Chip Ganassi, tak vám okamžite napadnú víťazstvá. Dlho tento tím obdivujem, či už kvôli jeho pôsobeniu v INDYCAR, NASCAR, športových vozoch alebo v relykrose.“

„Chipov tím je definíciou víťazstva. Ako jazdec chcete jazdiť práve za takéhoto majiteľa tímu. Je to bývalý pretekár a ja som poctená, že ho budem reprezentovať ako prvá žena jazdiaca za jeho tím a prvá žena v Extreme E. Sezóna 2021 sa zdá byť vzdialená, ale príprava si vyžaduje množstvo práce vzhľadom na nový formát a výzvy, ktoré táto séria prináša. Je to veľmi vzrušujúce obdobie nielen pre mňa samotnú, ale pre celý šampionát a životné prostredie,“ dodala Američanka.

Zakladateľ a šéf Extreme E Alejandro Agag privítal Priceovú s veľkým nadšením. „Sme nesmierne radi, že môžeme v Extreme E privítať Saru Priceovú. Ako jazdkyňa toho dosiahla veľa a som si istý, že s podporou takého neuveriteľného tímu, akým je Chip Ganassi Racing, bude za volantom predstavovať silou, s ktorou je potrebné počítať. Pre Extreme E je toto veľký míľnik. Tento tím posunul príchodom Sary latku veľmi vysoko a už teraz sa teším na zostávajúce mená súťažného poľa, ktoré sa budeme dozvedať v nasledujúcich týždňoch.

Projekt Extreme E posúva hranice, preteky budeme môcť navštíviť prostredníctvom virtuálnej reality

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *