Puebla prinesie ovál, klopenú zákrutu, či netradičnú aktivačnú zónu (Harmonogram)

foto: Formula E

Už cez víkend nás čaká premiérová dvojitá Puebla E-Prix, ktorá nahradí podujatie v mexickom hlavnom meste. V tomto článku s dozviete všetko, čo o víkendových pretekoch potrebujete vedieť.

Doterajší priebeh sezóny

Doterajších sedem pretekov aktuálnej sezóny prinieslo rôznorodé výsledky. Úvodné preteky v Rijáde vyhral Nyck de Vries z Mercedesu, o deň neskôr sa radoval Sam Bird v monoposte Jaguar. Tretie preteky v Ríme zvládol najlepšie niekdajší dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne z DS TECHEETAH. Na druhý deň dominoval Stoffel Vandoorne z Mercedesu.

Valencia priniesla dva úplne odlišné dni. Počas prvého sa z víťazstva radoval de Vries, ktorý je zatiaľ jediným pilotom s viac ako jedným víťazstvom. O deň neksôr vyhral tak trochu prekvapujúco nováčik Jake Dennis na BMW. Zatiaľ najlepšie podujatie sme sledovali v Monaku, kde sa radoval úradujúci šampión António Félix da Costa z DS TECHEETAH.

Priebežné poradie

Lídrom po prvej časti sezóny je Robin Frijns z Virginu, ktorý zatiaľ nevyhral ani jedny preteky, no má najvyrovnanejšie výkony. Len päť bodov stráca de Vries, ktorému na priebežné vedenie nestačia ani dva triumfy – z Rijádu a Valencie. Tretí je s trojbodovou stratou Mitch Evans z Jaguaru. Aj na ďalších priečkach je to veľmi vyrovnané.

Medzi tímami vedie aj naďalej Mercedes, ktorý má však len dvojbodový náskok na Jaguar. Ďalších päť bodov strácajú obhajcovia titulov z DS TECHEETAH. Kompletné poradie jazdcov a tímov nájdete TU.

 

Trať

Okruhu Autódromo Miguel E. Abed patrí v Mexiku k tým najvyťaženejším v Mexiku. Je len druhým miestom s homologizáciou FIA v krajine. V rokoch 2005 – 2009 hostil mexický NASCAR a WTCC. Vnútorná technická sekcia je obkolesená ikonickým oválom, čo môže priniesť mnoho zaujímavých momentov. Aj keď ide o permanentný okruh pripomínajúci Valenciu, očakávame o čosi pútavejší priebeh. Tešiť sa môžeme nielen na časť oválu, ale aj na úplne nové riešenie umiestnenia aktivačnej zóny útočného režimu.

Puebla prinesie úplne novú aktivačnú zónu umiestnenú vedľa trate! (Video)

Konečne s divákmi

Po dlhom čase sa môžeme tešiť na aspoň čiastočne zaplnené tribúny. Počas oboch dní bude môcť areál navštíviť 10-tisíc ľudí, ktorí budú spĺňať prísne protipandemické opatrenia.

 

Kde sledovať Puebla E-Prix

Aj v poradí ôsme a deviate preteky sezóny môžete sledovať na českej verzii Eurosportu. Tréningy sú dostupné cez YouTube kanál šampionátu a sú vysielané aj prostredníctvom Facebooku. Preteky vysiela Eurosport, ktorý sa ešte pred štartom spätne vracia aj ku kvalifikácii.

Harmonogram Puebla E-Prix

sobota

15:00 – 15:45

prvý meraný tréning

17:15 – 17:45

druhý meraný tréning

19:00

kvalifikácia

23:04

Puebla E-Prix (45 minút + 1 kolo)

nedeľa

16:15

tretí meraný tréning

19:00

kvalifikácia

23:04

Puebla E-Prix (45 minút + 1 kolo)

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *