Puebla prinesie úplne novú aktivačnú zónu umiestnenú vedľa trate! (Video)

zdroj: Formula E

Formula E cez víkend v Pueble predstaví úplne nový typ aktivačnej zóny útočného režimu, ktorá sa bude nachádzať mimo pretekárskej stopy.

Podľa The Race budú tri transpondéry umiestnené v oblasti ôsmej zákruty trate Autódromo Miguel E Abed. Jazdci budú musieť v snahe o aktiváciu opustiť trať a prejsť oddeleným asfaltovým pruhom. Doteraz boli aktivačné zóny umiestňované mimo ideálnej stopy, teraz bude prvýkrát úplne mimo trate.

Športový riaditeľ šampionátu Frederic Espinos pre uvedený zdroj opísal podobu okruhu. „Myslím si, že sme urobili niečo dobré a zaujímavé. Naozaj chceme na tejto trati zachovať ducha Formuly E a teraz sa to podobá skôr na Berlín než na Valenciu. Nápad umiestniť aktivačnú zónu mimo trate sme dostali už dávno. Je to trochu ako MotoGP a žolíkové kolo. Pri pohľade na mapu trate sme videli príležitosť v ôsmej zákrute, pretože je tam iná časť trate s odlišnými dostupnými konfiguráciami.“

Tímy očakávajú, že útočný režim bude k dispozícii dvakrát, ako zvyčajne. „ Je to niečo podobné ako to, čo robia ľudia v relykrose, kde vytvoria oddelenú zákrutu. Myslím si, že časová strata tu bude väčšia. Podľa mňa môže byť minimálne dvojnásobná. V porovnaní s ostatnými traťami, kde je slučka umiestnená v zákrute tu pôjdeme mimo trať a potom sa pripojíme,“ zhrnul šéf tímu BMW Roger Griffiths.

V Pueble by malo cez víkend výdatne pršať, preto je viac než pravdepodobné, že sa na trati uvidíme veľa vody.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *