Radšej budem vo Formule E ako v slabom tíme F1, priznáva Rowland

Oliver Rowland
foto: Formula E

Oliver Rowland tvrdí, že uprednostňuje účinkovanie vo Formule E pred miestom v slabom tíme F1. Brit to povedal v rozhovore pre FormulaEZone.

Rodák z Barnsley bol pred príchodom do Formuly E súčasťou jazdeckého programu stajne Williams.  Jeho ďalšiemu napredovaniu zabránil nedostatok financií, čo je vo svete motoršportu bežná a každodenná realita. „Bolo to v roku 2017, keď sme ja a Leclerc bojovali v F2 o titul. Mal výhody z hľadiska surovej rýchlosti, ale v pretekoch sa mi v tom čase darilo o čosi lepšie. Mal som to dobre rozbehnuté. Veľa som sa v tom roku naučil o vývoji áut, práci s tímom a fungovaní tímu v F1.“

„Mal som za sebou oficiálne testy s Williamsom, takže som bol, pochopiteľne, veľmi pozitívny. Ale oni neboli v pozícii, aby mohli podpísať niekoho iba na základe jeho talentu a schopností, pretože po finančnej stránke to bolo veľmi náročné. Pochopil som teda veľmi rýchlo, že sa to nikam neposunie,“ spomína britský pretekár.

Oliver Rowland kritizuje Lewisa Hamiltona za prázdne slová a nečinnosť pri podpore talentov z chudobnejších pomerov

Pilot Nissanu vlani absolvoval svoju prvú kompletnú sezónu vo Formule E, v ktorej dokazuje svoje nesporné kvality. Dôkazom sú aj tri kvalifikačné víťazstvá a dve pódiové miesta. „Myslím si, že ak sa chcete dostať do F1, tak to musí všetko klapnúť. Úprimne, stále si myslím, že ak nie ste s Mercedesom, Ferrari alebo Red Bullom a nemáte sponzora, je takmer nemožné dostať sa do F1.“

„Nikdy sa mi nepodarilo nadviazať vzťah s najlepšou trojkou a preto je takmer nemožné dostať sa tam. Úprimne, radšej budem robiť to, čo robím teraz, než jazdiť okolo devätnásteho alebo dvadsiateho miesta,“ dodal Rowland, ktorý vo Formule E odjazdil devätnásť pretekov a v priebežnom poradí je na deviatom stupienku.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *