Rast by rád pokračoval vo Formule E, prekážkou je však zmluva s Audi

René Rast
foto: Formula E

René Rast patril k najvýraznejším pilotom Formuly E v uplynulej sezóne, čo potvrdil aj výsledkami. Jeho bilancia šesť najrýchlejších kôl v pätnástich pretekoch je rekordom sezóny.

O to smutnejšie vyznieva fakt, že trojnásobný šampión DTM opustí Formulu E už po roku. Nemec je zmluvným jazdcom Audi a keďže nemecký konštruktér odchádza, berie si so sebou aj Rasta. Ten pre Motorsport-Magazin.com povedal, že jeho odchod nie je dobrovoľný a že si elektrický šampionát obľúbil.

„Rád by som pokračoval. Máte pole 24 pilotov najvyššej úrovne a dvanásť konštruktérov, ktorí sú absolútnou svetovou triedou. Je to obrovská výzva, dať dokopy takýto balík. Milujem výzvy. Bavilo by ma počas zimy pracovať s Audi, aby sme boli na ďalší rok lepši, ale už na to nemáme šancu,“ povedal.

Zakladajúci člen Formuly E sa lúči, Audi ukončilo úspešné účinkovanie v šampionáte

Práve jeho zmluva s Audi je preňho komplikáciou pri hľadaní prípadného iného zamestnávateľa vo Formule E. „Niektorému z tímov by som musel kývnuť s vedomím, že neviem, čo budem robiť o rok. Audi má pravdepodobne vždy prednosť. Ak sa upíšem niektorému tímu a Audi sa rozhodne súťažiť v pretekárskej sérii, ktorá bude kolidovať s Formulou E, tak nebudem môcť pretekať. Mal som nejaké ponuky, ale nemohol som na ne včas odpovedať.“

Podľa všetkého sa s Formulou E lúči aj posádka Abtu, ktorá bola súčasťou Formuly E od úplného začiatku. Spočiatku sa zdalo, že by Abt mohol prevádzkovať tím aj po odchode Audi, ale obe strany sa nedokázali včas dohodnúť. „Môžem povedať, že chlapci sú deprimovaní a smutní. Niektorí sú tam od začiatku. Je mi ľúto ich takto vidieť. Nevedia, či budú mať na budúci rok prácu. Pre mňa to bol prvý rok. Mal som málo emocionálnych momentov. Je to iné ako pri štyroch rokoch v DTM, kde bolo množstvo situácií, na ktoré myslíte.“

Rastova budúcnosť vo Formule E je nepravdepodobná. Zatiaľ nevieme, čo bude s jeho kolegom Lucasom di Grassi, ktorého meno sa spomína predovšetkým s prestupom do Venturi. Situácii Rasta a di Grassiho sme sa so Zdendom Míkom venovali aj v našom najnovšom podcaste.

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *