Rast chce byť v strede poľa a útočiť na body, McNish: Bude to mať veľmi ťažké

René Rast
Foto: Audi Communications Motorsport / Malte Christians

René Rast sa presne o mesiac predstaví v prvých pretekoch berlínskeho superfinále ako jazdec Audi vo Formule E. Dvojnásobný šampión DTM nahradil Daniela Abta, ktorý v tíme skončil po škandále súvisiacom s virtuálnym šampionátom Race at Home Challenge.

Nemec má spoločne s Lucasom di Grassim za sebou dvojdňové testy na Lausitzringu a prostredníctvom on-line tlačovky priznal, že málo skúseností na jeho strane ho môže limitovať pri snahe atakovať prvú desiatku. Rast má za sebou zatiaľ jedinú E-Prix. Pred štyrmi rokmi nastúpil práve v Berlíne za Team Aguri.

„Očakávanie sú také, že snáď budem rýchly, povedzme, že v kvalifikácii nebudem mať dvojsekundovú stratu. Chcem byť niekde v strede poľa a občas by som mohol aj bodovať. Bude to však náročná výzva. Najprv sa musím mnohé veci učiť a získať rutinu. Tréning, kvalifikácia a preteky prebehnú vo veľmi krátkom čase. Všetci vieme, že preteky Formuly E sú veľmi náročné. Každý, kto videl prvé tri, štyri alebo päť podujatí vie, že je to riadne drsné. Nechýbajú ani kontakty, čo nie je prípad DTM,“ nechal sa počuť Rast.

Audi sa pripravuje na reštart sezóny, prvé kilometre pre Rasta (Video)

Šéf tímu Allan McNish vie, že pre jeho nového zverenca to v Berlíne nebude jednoduché. „Prísť bez akýchkoľvek skúsenosti alebo po dvoch dňoch testovania, tak to vyzerá naozaj na úplný koniec. Myslím si, že očakávania a sústredenie sa na to, čo bude po Berlíne, nie sú veci, ktorým sa máme venovať. Práve teraz nám ide o Berlín. Očakávam, že to bude naozaj tvrdé. Vieme, že René dokáže v týchto vodách plávať veľmi dobre, ale som si istý, že to bude mať ťažké.“

Rast sa počas tohto týždňa zžíval s autom Audi. „Stále sa mám čo učiť a zdá sa mi, že potrebujem ešte 40 alebo 50 percent. Stále je tu potenciál a ak dostanem niektoré veci do hlavy, tak z nich dokážem vyťažiť. V stredu som si vzal notebook, analyzoval každý jeden detail mojej jazdy a skutočne som sa pokúšal priblížiť Lucasovmu štýlu jazdy.“

Berlín ponúkne od 5. do 13. augusta šesť pretekov, ktoré rozhodnú o (staro)novom šampiónovi. Bývalé letisko Tempelhof by malo ponúknuť tri rôzne konfigurácie trate.

V Berlíne by sa mohlo jazdiť aj v protismere, obmedzenia predstavujú výzvu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *