Rast predviedol fantastický výkon a napriek problémom bodoval v oboch pretekoch (Video)

Rene Rast
foto: Formula E

René Rast počas víkendu v Pueble ukázal, že s ním musia počítať aj tí najväčší favoriti na zisk titulu. Po nedeľnom štarte z posledného miesta dokázal obsadiť desiaty post a v sobotu sa druhým miestom postaral o dvojité víťazstvo Audi.

Nemec však mohol nazbierať ešte viac bodov, nebyť kuriózneho dôvodu, ktorým bolo zachytenie reklamných bannerov, ktoré sa počas pretekov ocitli na trati. Po štarte zozadu sa tím rozhodol pre razantnú stratégiu, ktorá mu umožnila predbehnúť desať súperov.

Pre The Race povedal: „V úvode som vedel, že jediná dostupná stratégia spočívala v šetrení energie. Potom som na konci tvrdo útočil, čo vyšlo výborne, aj keď sme sa teraz nedočkali safety caru. Nebol som však úplne spokojný.“

Rastova nespokojnosť pramení z faktu, že vláčik áut pred ním odtrhol niekoľko reklamných bannerov, ktoré potom zachytilo jeho Audi. Po zaváhaní Robina Frijnsa z Virginu sa dostal nemecký jazdec na posledné bodované miesto.

 

„Žiaľ, trať stratila veľkú časť svojej priľnavosti, bola rozbitá a na pretekárskej stope sa nachádzalo množstvo úlomkov a kameňov. Robin bol predo mnou v pretekárskej stope, keď jeho auto zrazu nezatáčalo. Šiel rovno a ja som sa pred neho dostal. Ale pokojne som to mohol byť ja alebo niekto iný, pretože to bolo skutočne nepredvídateľné,“ pokračuje Rast.

Ani on sa však nevyhol problémom. Tie prišli ešte v kvalifikácii, kde po opustení trate nemal šancu na dobré štartové miesto. „Nebolo to nič skvelé, ale osobne si myslím, že to neznamenalo veľký rozdiel, pretože ak sa pozriete na najrýchlejšie auto z prvej skupiny, tak to bol Stoffel Vandoorne na sedemnástom mieste. V porovnaná s posledným miestom to nie je až taký veľký rozdiel.“

Vďaka druhému miestu zo soboty a nedeľnému bodu je Rast v priebežnom poradí na štvrtej pozícii s minimálnou stratou na lídrov.

Vergne dúfa, že sa Formula E do Puebly nikdy nevráti (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *