Rast si zaslúži šancu vo Formule E, myslí si di Grassi z Audi

Lucas di Grassi
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

René Rast by mal vo Formule E dostať šancu počas celej sezóny. Pre Autosport to povedal Lucas di Grassi, ktorý s Rastom vo farbách Audi absolvoval posledných šesť pretekov skončenej sezóny.

Dvojnásobný šampión DTM, Rast, nahradil v Audi Daniela Abta, ktorý musel z tímu odísť po škandále počas virtuálnych pretekov Race at Home Challenge. Rast ho nielenže nahradil, ale výrazne prevýšil. V posledných dvoch pretekoch z toho bolo tretie a štvrté miesto. Nemecký pretekár ukončil sezónu s tým, že nevie, aká bude jeho budúcnosť. Všeobecne sa však očakáva, že ho v továrenskom tíme uvidíme aj v roku 2021.

Podľa di Grassiho, ktorý už vraj podpísal novú zmluvu, by mal Rast dostať šancu. „V prvých dvoch pretekoch sa trápil, ale v posledných dvoch, ktoré boli z hľadiska energie menej náročné, odviedol veľmi dobrú prácu. Vždy bol rýchly, takže je dobré mať jeho postrehy súvisiace s autom. Jeho spätná väzba bola veľmi podobná mojej, takže sme to zvládli veľmi dobre. Od Audi chcel v súvislosti s autom veľmi podobné veci ako ja, takže to len potvrdzuje smer, o ktorý sa snažím.“

„René rozmýšľa rovnako a to je veľmi dobré, pretože to nevytvára konflikt. Budem viac ako šťastný, ak bude v budúcej sezóne mojím tímovým kolegom – ak sa tak Audi rozhodne. Neviem presne ako sa veci vyvinú. Nemám informácie o tom, akým smerom chce ísť Audi, ale ak je René v tíme, predstavuje veľmi dobrý prídavok. Je to veľmi dobrý pilot, veľmi bystrý, skúsený a myslím si, že si zaslúži aspoň jeden celý rok v aute. V Berlíne dokázal, že vie byť veľmi konkurencieschopný,“ dodal Brazílčan.

Audi sa namiesto súboja o titul prepadlo do stredu poľa, potešil však Rast

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *