Reakcia Audi voči Abtovi bola prehnaná, myslí si Timo Glock

Timo Glock
Foto: BMW AG

Už mesiac uplynul od škandálu, o ktorý sa vo virtuálnych pretekoch Race at Home Challenge postaral Daniel Abt. Dnes už bývalý pilot Audi prišiel o svoje miesto v tíme a jeho budúcoročná účasť vo Formule E je veľmi nepravdepodobná.

Abta vo virtuálnych  pretekoch nahradil profesionálny simulátorový hráč a aj keď sa to samotný pilot snažil vysvetliť ako vopred plánovaný, ale o to nevinnejší žart, nestačilo to. Audi po tomto prešľape Abta suspendovalo a v závere aktuálnej sezóny ho v aute nahradí dvojnásobný šampión René Rast.

Už dlhšie sa špekulovalo o neistej pozícii Abta v tíme a jeho ďalšie pokračovanie v stajni bolo málo pravdepodobné. Podľa niektorých pretekárov Abt svojím konaním nahral na smeč Audi, ktoré sa ho chcelo zbaviť. Nemec dostal po odhalení podvodu od šampionátu pokutu desaťtisíc eur a zdalo sa, že je celá vec vyriešená. Preto niektorí jeho kolegovia z motošportového sveta kritizujú, podľa nich prehnanú, reakciu zo strany Audi.

Audi suspendovalo Daniela Abta s okamžitou platnosťou, kolegovia ho bránia

Jedným z nich je bývalý pilot F1 a jazdec DTM, Timo Glock, ktorý pre SPEEDWEEK povedal: „Keby chcel niekto pokračovať v spolupráci s Danielom, tak by akceptoval pokutu desaťtisíc eur a bolo by to v poriadku. Audi ho však potrestalo. Rozhodli sa to urobiť takýmto spôsobom. Bolo relatívne zrejmé.“

Abt krátko po informácií o jeho konci v Audi zverejnil stanovisko, v ktorom sa obhajoval tým, že celá záležitosť bola mienená ako dobrý vtip. „Ako vtip by to mohlo byť prijateľné. Preto si myslím, že reakcia bola prehnaná. Táto pretekárska séria bola v prvom rade o zábave. Keď si človek pozrel preteky, tak to vyzeralo ako preteky v narážaní do seba,“ dodal 38-ročný pretekár.

Abt po škandále a konci v Audi nevylučuje svoj odchod z motoršportu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *