Reigle odpovedá na kritiku zo strany F1: Je lichotivé, že sa o nás rozhodli hovoriť

António Félix da Costa a Maximilian Günther
foto: Formula E

Výkonný riaditeľ Formuly E, Jamie Reigle, je podľa vlastných slov polichotený, že sa predstavitelia F1 venujú elektrickému šampionátu. Kanaďan počas podujatia Future Forum organizovaného BMW týmto spôsobom odpovedal na kritické hlasy z prostredia F1 na adresu FE.

Poradca Red Bullu v F1, Helmut Marko, už dávnejšie avizoval, že jeho tím nemá záujem o vstup do Formuly E, pretože jeho skupina predstavuje pretekárskych puristov. Dodal, že podľa neho je Formula E len marketingovým rozptýlením, ktorý má odvrátiť pohľad od naftového škandálu.

„Myslím si, že dôležitým slovom v Markovom vyjadrení bolo slovo „puristi“. Existuje definícia pretekov, ale sú ľudia, ktorí majú svoj pohľad na to, čo by preteky mali predstavovať. V mojom prípade spočíva nádhera pretekov v tradícii tohto športu a technickej inovácii. Technické inovácie, ktoré nastali v priebehu rokov, boli veci ako spätné zrkadlá a bezpečnostné pásy,“ približuje Reigle.

Formula E má odpútať pozornosť od naftového škandálu, tvrdí Helmut Marko z Red Bullu

„Sme presvedčení, že posúvame ich hranice a zásadné je to, že ak sa pozriete na počet prichádzajúcich konštruktérov do šampionátu, počet jazdcov, ich úroveň, fakt, že väčšina pretekov má rozličných víťazov – pre mňa je práve toto definícia športu. Je to vrchol ľudského úsilia, či už z inžinierskej alebo športovej stránky,“ pokračuje relatívne čerstvá posila šampionátu, ktorá sa k Formule E pridala len vlani.

Podobne nelichotivé poznámky na adresu FE mal nedávno aj šéf F1, Chase Carey, ktorý Formulu E ponížil a označil ju za pouličnú party. „Osobne verím, že svet je veľmi veľké miesto s obrovským priestorom pre rôzne motošportové šampionáty. Je lichotivé, že sa Chase a Marko rozhodli, že by o nás mali hovoriť,“ dodal Reigle mierne ironicky.

Šéf F1: Formula E nás neohrozí, je to pouličná párty

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *