Renault bude vo Formule E nahradený značkou Nissan

Nissan - lakovanie

Návrh, podľa ktorého Nissan nahradí Renault vo Formule E, bol podľa Autosportu schválený. O tejto možnosti sa hovorilo pred niekoľkými týždňami a zdá sa, že počiatočné fámy sa stanú realitou. Podľa vyššie uvedeného zdroja sa počas predsezónnych testov v garáži Renaultu objavil športový riaditeľ motoršportového oddelenia Nissanu NISMO Mike Carcamo.

Nissan patrí k popredným svetovým výrobcom elektromobilov a jeho účasť vo Formule E je logickým vyústením jeho snaženia. Ďalším argumentom podporujúcim vstup Nissanu je fakt, že šéf série Alejandro Agag len nedávno potvrdil záujem o príchod japonského konštruktéra do elektrickej série.

Oficiálneho potvrdenia o príchode Nissanu by sme sa mohli dočkať na budúcoročnom autosalóne v Ženeve. Nissan by sa príchodom do Formuly E dostal do motoršportu najvyššej úrovne. Renault by sa tak mohol výraznejšie sústrediť na svoj program F1. Formulu E tak opustí najúspešnejší konštruktér. V prípade tímu e.dams sa hovorí o zotrvaní v šampionáte. Jeho členovia by mohli mať na starosti operačné úlohy v Nissane.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sean Bull