Renault žiada od Buemiho lepšie zvládanie frustrácie

Sébastien Buemi

Záver uplynulej sezóny bol okorenený nečakane ostrou reakciu Sébastiena Buemiho počas pretekov v Montreale. Celú kauzu sme už na našom webe niekoľkokrát rozoberali a teraz prišla reakcia zo stajne Renault e.dams.

Lepšie zvládanie stresových situácií očakáva operačný riaditeľ tímu Francois Sicard, ktorý pre Motorsport-Total.com povedal: „Bolo to trochu čiernobiele. Ak veci nevychádzajú podľa predstáv, tak sa človek môže rýchlo nahnevať. Ak však stratíte sústredenosť, tak stratíte aj celkovú kontrolu. Ak je frustrácia veľká, tak musí človek zostať trpezlivý. Musí akceptovať, že nemôže vždy vyhrať. Majstrovský titul je veľmi dôležitý, ale vždy je spôsob, ako si zachovať kontrolu.“

„Je to šport, ktorý so sebou prináša veľké napätie a stres. Niekedy musíme pochopiť, že sa veci nevyvíjajú v náš prospech. Nepáči sa nám to, ale musíme to akceptovať. On je však ochotný na tejto stránke pracovať,“ dodal Sicard, ktorý napoak oceňuje nezlomnú vôľu Buemiho. „Vždy bol tam. Zakaždým riadne bodoval a titul držal v rukách takmer do konca,“ dodal Francúz na margo svojho zverenca.

Zdroj: Motorsport-Total.com, foto: Malcolm Griffiths (LAT)