Rijád E-Prix: Piloti sa obávajú náročnej trate, ktorá nič neodpúšťa

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Nová sezóna Formuly E ponúkne hneď v úvode okruh, ktorý robí pilotom vrásky na čele. Trať v saudskoarabskom Rijáde je jednou z najnáročnejších v doterajšej krátkej histórii elektrického šampionátu.

Okruh s dĺžkou necelých 2,5 km ponúka niekoľko zradných miest. „Je to asi najkrajšia trať, na druhej strane ale odpúšťa najmenej chýb. Teraz máme k dispozícii len jedno auto na jazdca, s ktorým sa nemusíme dostať ani do kvalifikácie či pretekov. Dôležitým faktorom bude miera riskovania. Nemôžete si len tak prestúpiť do druhého auta ako v minulosti. Ak niečo pokazíte, tak to môže poznačiť celý víkend,“ prezradil pilot Mahindry Jerome d´Ambrosio.

Trať má 21 zákrut a disponuje zaujímavými prevýšeniami. „Vyzerá úžasné,“ pokračuje obhajca titulu Jean-Éric Vergne z tímu DS TECHEETAH. „Jazdí sa do kopca aj z kopca cez zákruty, do ktorých nevidno. A to okolie! Sme v púšti. Zaujímavý bude útočný mód. Musíte stratiť štyri sekundy, riskovať poškodenie auta a stratu viacerých pozícii.“

„Ide o toľko vecí, že ani neviem, čoho sa najviac obávam. Ľudia stále hovoria, že som minuloročný šampión, ale v tejto sezóne ním už nie som a musím to opäť všetko zvládnuť. Počas testov vyzerali všetci veľmi dobre, BMW bolo silné, Audi takisto. Každý má dobrý balík. Musíme si dávať pozor na všetkých,“ dodal Vergne.

Podobne to vníma aj jeho tímový kolega André Lotterer. „Ak sa rozhodnete pre útočný mód, tak môžete skončiť v stene. Je to však rovnaké pre všetkých, takže sa s tým musíme vyrovnať. Neviem, čoho sa bojím najviac.“

Mohlo by vás zaujímať:

Rijád E-Prix: Takto vyzerá trať pre prvé preteky novej éry!