Rím a Valencia ponúknu dvojité preteky, Formula E musela pozmeniť kalendár

foto: Formula E

Rím a Valencia ponúknu v apríli dvojité preteky, dnes o tom informovala Formula E, ktorá rieši problémy s pandémiou.

Talianska metropola privíta tretie preteky sezóny v sobotu 10. apríla. O deň neskôr podľa dnešnej aktualizácie hostí aj štvrtú E-Prix. To isté platí pre Valenciu, ktorá mala hostiť preteky len v sobotu 24. apríla. To znamená, že namiesto nováčikovských testov, ktoré sme mali sledovať na druhý deň, uvidíme šieste preteky aktuálnej sezóny. Nováčikovské testy tento rok neprebehnú.

Zmena statusu z obyčajných na dvojité preteky v oboch mestách pramení z obáv o ďalšie destinácie, ktoré majú hostiť prvú sezónu Formuly E so štatútom majstrovstiev sveta. Šampionát však zatiaľ oficiálne potvrdil iba zmeny týkajúce sa aprílových podujatí.

Podľa The Race je veľmi nepravdepodobné, že sa Marrákeš E-Prix uskutoční 22. mája. Ak by z pretekov zišlo, tak by to bola prvá sezóna bez návštevy Maroka za posledných päť rokov. Marrákeš by v danom termíne podľa uvedeného zdroja nemal byť nahradený, takže tento termín z kalendára pravdepodobne vypadne.

PODCAST: Mortara opísal svoj pocit pri preťažení 40G, preteky v Ríme sa blížia

Po pretekoch v Ríme a Valencii by mala Formula E zavítať 8. mája do Monaka a začiatkom júna by sme mali sledovať dvojitú Santiago E-Prix. Predstavitelia šampionátu chcú predstaviť zvyšok tohtoročného kalendára počas pretekov v Ríme.

V hre je možnosť, že preteky v New Yorku, ktoré sú naplánované na druhý júlový týždeň, budú takisto rozšírené na dvojitú E-Prix. Vedenie série sa snaží o ďalšie preteky v Severnej Amerike v úplnom júnovom závere, ktoré by vyplnili hroziacu vyše mesačnú prestávku. Z kalendára môže veľmi ľahko vypadnúť aj Mexiku, pretože tamojší okruh je stále využívaný ako zdravotnícke centrum.

Záver sezóny by mali priniesť preteky v Londýne a Berlíne. Tieto E-Prix by mali byť naplánované na koniec júla a začiatok augusta. Formula E však nevylučuje, že sa sezóna predĺži a vyvrcholí v septembri.

 

Aktuálny kalendár
dátum dejisko okruh
26. február Rijád Ad Diriyah Circuit
27. február Rijád Ad Diriyah Circuit
10. apríl Rím Circuto Cittadino dell’EUR
11. apríl Rím Circuto Cittadino dell’EUR
24. apríl Valencia Circuit Ricardo Tormo
25. máj Valencia Circuit Ricardo Tormo
8. máj Monako (?) Circuit de Monaco
5. jún Santiago (?) Parque O’Higgins 
6. jún Santiago (?) Parque O’Higgins 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *