Rím naplno odhalil skrytý potenciál útočného režimu, je to ako šachová partia

foto: © FIA Formula E

Sobotné preteky v Ríme priniesli množstvo zaujímavých súbojov a to aj vďaka útočnému režimu, ktorý zažíva v tejto sezóne premiéru. O víťazovi rozhodol súboj napokon úspešnejšieho Mitcha Evansa, ktorý vhodným využitím útočného režimu porazil Andrého Lotterera.

Evans, ktorý získal pre Jaguar prvé víťazstvo na medzinárodnej scéne po 28 rokoch, ukázal, že premyslené využitie útočného režimu môže priniesť zásadný výsledok. Šéf tímu DS TECHEETAH Mark Preston pre Autosport povedal, že sobotné preteky ukázali pozitívnu tvár útočného režimu.

„Bol zrejme najlepší, aký mohol byť. Jede z pilotov ho aktivoval a potom útočil a druhý to zopakoval. To je to, čo chceme. Samozrejme, že ak útočný mód využívajú piloti postupne, tak to nič nerieši. Dopadlo to najlepšie ako mohlo. Škoda, že to nebolo dobré pre nás, ale pre preteky to bolo výborné. Mali sme takisto férovú šancu, ale Jaguar odviedol lepšiu prácu,“ priznal sympaticky šéf tímu, ktorý vedie priebežne poradie stajní.

Šéf Jaguaru James Barclay súhlasil so slovami svojho protivníka. „Pri útočnom režime sme boli v garáži všetci nervózni, ale pre šampionát a pre divákov je to veľmi dobré, pretože preteky sú naozaj vzrušujúce. Je to ako šachová partia. Máme využiť útočný režim ako prví? Alebo ako druhí? My sme ho minuli, ale Mitch si udržal chladnú hlavu a situáciu zvládol. Tímy sú v strese, ale pre šampionát je to veľmi dobré.“