Rím priniesol body obom jazdcom stajne Venturi

foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi bodovala v tretích pretekoch po sebe, navyše v Ríme sa z bodov tešili obaja jej jazdci.

Maro Engel sa opäť ocitol v prvej kvalifikačnej skupine, ktorá má objektívne najhoršie podmienky na trati. Nemecký pilot sa napokon postavil na štrnáste miesto na štarte. Po štarte sa dokázal prebojovať o čosi vyššie. Po prvej tretine pretekov bol dvanásty a zvádzal boje s Nelsonom Piquetom ml. a Antóniom Félixom da Costom. Vďaka hladkej výmene vozidiel sa posunul na deviate miesto a do cieľa prišiel na ôsmom mieste.

„S výsledkom môžeme byť spokojní. Tréning bol náročný. Po ňom sme odviedli skutočne dobrú prácu. Je pravdou, že sme ťažili z niekoľkých nehôd, ale na druhej strane fáza žltých vlajok na celom okruhu nám nepomohla. Som nadšený, že obe naše autá skončili na bodoch,“ povedal sedemnásty muž priebežného poradia.

Edoardo Mortara svoje rýchle kolo nezvládol a dotkol sa steny, čo zmarilo jeho šance na akýkoľvek dobrý čas. Aj napriek tomu mu to stačilo na sedemnáste miesto. Po treste pre Jeroma d´Ambrosia sa Švajčiar posunul o jedno miesto vyššie. V úvodných fázach pretekov bojoval s Josém Maríom Lópezom. Nováčik pred výmenou vozidiel doplatil na veľkú premávku a prepadol sa na sedemnáste miesto. Po zastávke v boxoch sa však vyšvihol na trinástu pozíciu. Vďaka dobrej druhej polovici pretekov skončil na poslednom bodovanom mieste.

„Boli to náročné preteky. Museli sme sa vyrovnať so smolou, napríklad keď som sa ocitol v premávke. Mal som nejaké problémy s vysielačkou. V týchto podmienkach bolo náročné pracovať strategicky a vyhodnocovať obiehanie. Mám zmiešané pocity, pretože siedme miesto bolo dosiahnuteľné,“ prezradil nováčik, ktorý je medzi pilotmi na jedenástej pozícii.