Robert Kubica testoval auto Formuly E, uvidíme ho v New Yorku?

Robert Kubica - rely

Niekdajší pilot F1 Robert Kubica absolvoval na okruhu Donington Park testy vo vozidle Formuly E. Ako informuje Motorsport.com, táto skutočnosť opäť rozvírila úvahy o jeho návrate do jednosedadlových monopostov.

Minulý mesiac si Kubica na talianskom okruhu Franciacorta vyskúšal vozidlo GP3 a v utorok odjazdil niekoľko kôl na spomínanej britskej trati v rámci nezávisle organizovaných testov. Už viac než pred rokom sa hovorilo možnom vstupe poľského pretekára do elektrickej kategórie. Vtedy však boli prekážkou nedostatočne doliečené zápästia.

Ak bude bývalý pretekár F1 schopný odjazdiť celé preteky v rámci Formuly E, mohol by sa predstaviť v júlovej dvojitej New York ePrix. Najväčšiu šancu na zisk pretekárskeho miesta má v tíme DS Virgin Racing. Jeho jazdci Sam Bird a José María López totiž absolvujú v tom čase preteky WEC na okruhu Nürburging. Spolu s nimi pre rovnaké povinnosti vynechá newyorské preteky aj úradujúci šampión a pilot stajne Renault e.dams Sébastien Buemi. Tento problém sa týka viacerých jazdcov.

Podľa vyššie uvedeného zdroja je vcelku pravdepodobné, že DS Virgin by mohol Kubicovi poskytnúť uvoľnené miesto. A to aj napriek tomu, že len nedávno šéf stajne Alex Tai povedal, že by uprednostnil niekoho so skúsenosťami s Formulou E. „Chceli by sme niekoho, kto už jazdil s autom Formuly E. Aj skúsení pretekári si naň v minulosti zvykali len ťažko. Rozhodnutie prinesiem ja, ale až po detailnej konzultácii so Xavierom Mestelanom Pinonom a naším inžinierom Chrisom Gornom.“

Zdroj: Motorsport.com