Robin Frijns možno opustí stajňu Andretti kvôli nemeckej rivalite

Robin Frijns

Pilot stajne Andretti Robin Frijns priznal, že sa obáva o svoju budúcnosť v elektrickej sérii. Holanďan je súčasťou Formuly E od začiatku sezóny 2015/2016 a v nedávno skončenej edícii obsadil trináste miesto, kým jeho kolega António Félix da Costa bol až o sedem pozícii nižšie.

Ako informuje Autosport, celú situáciu komplikuje fakt, že Frijns je továrenským jazdcom Audi v kategóriách GT  a Blancpain GT. Americká stajňa Andretti však vstúpi do novej sezóny do zápolení s veľkým rivalom Audi – BMW, ktoré bude dodávateľom pohonných jednotiek stajne.

„Moja situácia pretrváva. V GT svete som jazdcom Audi a teraz jazdím za Andretti. Podpísal som s nimi zmluvu ešte pred ich spojením s BMW. Stajňa je s mojimi výkonmi spokojná, je to však komplikované. Možno by som tam mohol byť a možno nie. Musím sa však obzerať. Takéto veci je dobré riešiť skoro – niekedy okolo marca – takže táto situácia je naozaj náročná,“ tvrdí Frijns.

Robin Frijns - BMW

K zapletenej situácii sa vyjadril šéf stajne Roger Griffiths. „Našu jazdeckú dvojicu sme zatiaľ neuzavreli. S Frijnsovou zmluvou s Audi sme nikdy problém nemali. Vždy bolo jasné, že jeho primárnym programom je Formula E a Michael Andretti mu povoľoval štarty v sérií Blancpain. Vždy tu fungovalo dobre.“

Frijnsa, ktorého čaká operácia pravého kolena, by v prípade odchodu mohol nahradiť rezervný a továrenský jazdec BMW Alexander Sims, o ktorom sme sa nedávno zmienili. Sims pomáha pri vývoji novej pohonnej jednotky. Medzi náhradníkmi by sa mohli ocitnúť aj bývalý pilot F1 Timo Glock či Tom Blomqvist.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sam Bloxham (LAT)