Robin Frijns túži po Formule E

Robin Frijns - Donington Park - testyBývalý testovací pilot F1 Robin Frijns sa počas posledných testovacích dní v Donington Parku predstavil v monoposte stajne Amlin Andretti. Holanďan v rozhovoroch priznal, že to nebola jeho úplne prvá skúsenosť s elektrickým monopostom a že už testoval pre inú stajňu, ktorej meno však nesmie prezradiť.

„Keď do auta nastúpite prvýkrát, tak to vyzerá ako ktorékoľvek iné pretekárske vozidlo. Volant sa veľmi podobá na ten, ktorý je využívaný vo Svetovej sérii Renaultu. Ďalšia otázka znela – funguje to? Po prvé, je naozaj nezvyčajné, že nepočujete absolútne žiadny zvuk a na volant sa musíte pozerať častejšie, aby ste zistili, či potrebujete radiť. Je to pre mňa nové a je to výzva, ale musím si na to zvyknúť. Rád by som čelil novej výzve. Testy prebehli podľa stajne dobre,“ prezradil Frijns.

Premiéra priniesla novú chuť

Po prvej skúsenosti s elektrickým monopostom mal Frijns okamžite chuť naskočiť do Formuly E: „Pretekanie sa v FE ma naozaj zaujíma. Ak sa pozriete na súperenie s pilotmi ako Villeneuve, Piquet, Senna a Prost, väčšina z chlapcov má skúsenosti z F1 a to je presne ten druh pilota, s ktorým by som chcel súperiť,“ dodal holandský pilot.

Zdroj: ElecetricAutosport.com, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *