Robin Frijns zostáva v stajni Andretti

Robin Frijns

Stajňa Andretti potvrdila predĺženie zmluvy s Robinom Frijnsom, ktorý bude hájiť farby americkej stajne aj v sezóne 2016/17. Holandský pilot dokázal vo Formule E svoj nesporný talent. V Putrajaya ePrix získal výborné tretie miesto a bodoval v každých pretekoch aktuálnej sezóny, ktoré dokončil. Aj to zavážilo pri vzájomných rokovaniach.

Majiteľ stajne Michael Andretti vysvetľuje: „Robin ukázal počas tejto sezóny v našich farbách skvelú vyrovnanosť výkonov a talent. Je oddaný nášmu programu pre Formulu E. Sme radi, že môžeme pokračovať pri vývoji jeho ďalšej kariéry. Tešíme sa na to, keď sa k nám tretej edícii vráti a budeme ďalej budovať našu konkurencieschopnosť.“

Spokojnosť potvrdil aj samotný pilot, niekdajší víťaz sérii Formula BMW, Formula Renault 2.0 a Formula Renault 3.5: „Som lojálna osoba a tu, kde som, sa cítim pohodlne a spokojne. V rovnakom motokárovom tíme som zostal desať rokov. Užívam si prácu so všetkými ľuďmi v Andretti a v tíme som spokojný, tak načo by som niečo menil. S prichádzajúcou treťou sezónou nemôžete vedieť, kde sa bude stajňa nachádzať v porovnaní s ostatnými. Myslím si, že to zistíme v hongkonskej kvalifikácii. Myslím si však, že najdôležitejšie je, užívať si prácu s ľuďmi, s ktorými spolupracujete,“ dodal Frijns.

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: Zak Mauger (LAT)